7 ćwiczeń

Można zmienić swoje ciało przez miesiąc ćwicząc codziennie ok. 10 minut. Stanie się tak dzięki niezwykle prostym siedmiu ćwiczeniom.

Stosując je regularnie zrobisz dużo dobrego dla swojego wyglądu i samopoczucia. Nie potrzebujesz do tego celu specjalistycznego sprzętu – możesz ćwiczyć w warunkach domowych.

1. Deska

Jest to ćwiczenie statyczne. Im więcej wprawy w robieniu tzw. deski, tym łatwiej jest utrzymać przy nim ciało w jednej pozycji i wytrzymać nawet kilka minut (chociaż na początku nawet pół minuty może okazać się wyzwaniem).

By wykonać to ćwiczenie prawidłowo, należy zachować proste nogi oraz plecy – nie wyginać się w łuk. Deska jest bardzo dobra dla pracy mięśni pleców, nóg, ramion, brzucha i pośladków.

2. Pompki

Dla osób z niewyrobionymi mięśniami ramion – to ćwiczenie z pewnością będzie wyzwaniem. Zaczyna się ono od deski, ale z wyprostowanymi rękami. Ciało ma pozostać proste, bez wygięcia w łuk.

Całe ćwiczenie polega na opuszczaniu ciała jak najniżej i wracaniu do pozycji początkowej, przy czym stale należy zwracać uwagę na to, by ciało było proste. Pompki wzmacniają mięśnie ramion i brzucha oraz klatkę piersiową.

3. Ćwiczenia na uda i pośladki

Należy ustawić się na czworakach i wyciągnąć prawą rękę do przodu, a lewą nogę do tyłu – tak, aby utworzyły prostą linię. Później trzeba powoli je zgiąć i dążyć do dotknięcia się łokcia z kolanem.

Następnie powtórzyć z lewą ręką i prawą nogą. To ćwiczenie wzmacnia mięśnie bioder, talii, tułowia, pleców i pośladków.

4. Przysiady

By wykonać to ćwiczenie, należy rozłożyć stopy na szerokość ramion i obniżać uda z pośladkami do wysokości kolan. Bardzo ważne jest, by stopy i kolana były w tej samej linii, a plecy proste.

Ramiona można wystawić przed siebie, co pozwoli zachować równowagę. Przysiady wzmacniają mięśnie ud, pośladków i kostek.

5. ABS

Trzeba położyć się na plecach, wyciągnąć ręce za głowę, a nogi zgiąć w kolanach. Następnie powoli unosić tułów wraz z wyprostowanymi ramionami, a na koniec dotknąć krańca stóp.

Później wolno opuścić ciało do pozycji początkowej. To ćwiczenie spala tkankę tłuszczową i wzmacnia mięśnie.

6. ABS i pośladki

Pozycja początkowa to podparcie na rękach i stopach. Powinno się poczuć napięcie w okolicy pleców. Później, będąc w takiej pozycji, należy podnieść jedną z nóg tak wysoko jak to możliwe i zacząć opuszczać tułów, nie odrywając przy tym drugiej pięty. To ćwiczenie działa wzmacniająco na mięśnie brzucha, pośladków i talii.

7. Talia

Przy tym ćwiczeniu należy położyć się na brzuchu, za ręce, zgięte w łokciach, umieścić pod twarzą. Górną część ciała trzeba podnieść najwyżej jak się da, wytrzymać kilka sekund i powoli opuścić tułów. Warto ćwiczyć w ten sposób, by wzmocnić kręgosłup.

Pierwszy i trzeci tydzień ćwiczeń – wykonuj każde z ćwiczeń po minucie, a pomiędzy nimi miej 10 sekund przerwy.

Drugi i czwarty tydzień ćwiczeń – wykonuj każde ćwiczenie po 3 minuty i rób 15 sekund przerwy.

error: Treść zabezpieczona !!