Co zrobić, aby zasłony w kuchni zawsze miały biały, jak w pierwszym dniu zakupu. Godzinka i gotowe.

Wypranie zasłon tak, aby miały śnieżnobiały kolor, może czasem graniczyć z cudem. Szczególnie narażone są zasłony z kuchni, które zbierają na sobie tłuszcz, sadzę oraz wszelkie kuchenne zapachy.

Podpowiemy, co zrobić, aby Wasze zasłony w kuchni zawsze miały biały kolor.

Często właśnie z powodu problemu z praniem możemy zmieniać zdanie i nie decydować się na białe zasłony do kuchni. Jednak z naszym pomysłem na pranie od teraz będziecie chcieli kupować wyłącznie białe zasłony.

Oto, co musisz zrobić:

Najpierw energicznie potrząśnij firaną lub zasłoną, aby usunąć największy kurz z zewnątrz. Potem włóż materiał do głębokiego pojemnika i napełnij go wodą. Do pojemnika wlej 30 ml płynu do płukania jamy ustnej i odczekaj dziesięć minut. 

Teraz musisz przeprać zasłony ręcznie, po czym należy wylać brudną wodę. Kolejny krok to włożenie firan do pralki, do której należy wsypać proszek dla niemowląt. Pamiętaj: włącz tryb delikatnego prania w pralce. 

Po zakończeniu prania wypracuj lekko wilgotną firankę i od razu zawieś ją na oknie. Płyn do płukania jest świetnym pomysłem. Ten niepozorny kosmetyk pozwoli Ci wyeliminować z mieszkania wszelkie detergenty. 

Jednym z jego cudownych zastosowań jest eliminacja nieprzyjemnych zapachów. Tak może pachnieć na przykład wiadro od śmieci, które przez worki na śmieci jest przesycone brzydkimi zapachami. Aby je wyeliminować, musisz zwilżyć wacik płynem do płukania ust, a następnie przetrzeć nim wiadro.

Mycie okien płynem do płukania jamy ustnej? Czemu nie! Wystarczy, że napełnisz butelkę z rozpylaczem płynem i złapiesz za czystą szmatkę. Tak czystych okien pozazdrości każda sąsiadka.
Płyn do ust to także świetny wynalazek do dezynfekcji. Bęben oraz wnętrze pralki należy bardzo często dezynfekować. Aby zrobić to poprawnie, musisz wlać 120 ml płynu do jamy ustnej do bębna i ustawić pranie na 90 stopni C.

Płyn ten pomoże także w zdezynfekowaniu płytek kuchennych. Nakrętkę płynu do płukania ust wlej do wiadra z wodą i w ten sposób umyj podłogę. ładny zapach w mieszkaniu dostaniesz w pakiecie.

error: Treść zabezpieczona !!