Dietetyczna zimowa sałatka z ogórków „Zimowy król”. Odkąd ją jem, stale chudnę

Proste wykonanie i świetny smak – to są cechy charakterystyczne sałatki „Zimowy Król”. Produkty do niej z pewnością znajdziesz w swojej kuchni, ale pamiętaj o zachowaniu odpowiednich proporcji, żeby pojedyncze składniki nie zdominowały kompozycji.

Sałatka jest idealnym posiłkiem dla tych, którzy dbają o linię. Jest wyjątkowo dietetyczna, ze względu na niewielką ilość kalorii zawartą w ogórkach. Zastępując nią jeden posiłek w ciągu dnia z pewnością zrzucisz parę kilogramów.

Dodatkowym walorem tej potrawy jest to, że nawet zimą zachowa pyszny smak i aromat ogórków, sprawiając wrażenie, jakby dopiero zostały zerwane z przydomowego ogródka. Sałatkę możesz przygotować teraz i cieszyć się jej wytwornym smakiem zimą.

Składniki:

  • Świeże ogórki – 5 kg
  • Cebula – 1 kg
  • Koperek (opcjonalnie) – 300 g
  • Ocet – 100 ml
  • Sól – 2 łyżki
  • Czarny pieprz (groszek) – do smaku

Przygotowanie:

Najpierw umyj porządnie ogórki, np. mocząc je przez godzinę w zimnej wodzie. Następnie pokrój je w pierścienie. Obierz i posiekaj cebulę (również w pierścienie), a potem umieść ją wraz z ogórkami w dużej misce. Posól i odstaw. Poczekaj aż ogórki puszczą sok (ok. 30 minut). Koperek umyj (opcjonalnie) i posiekaj drobno. W dużym rondlu wymieszaj ocet, cukier i pieprz.

Dodaj zaparzone warzywa oraz dokładnie wymieszaj. Postaw patelnię na małym ogniu i gotuj, mieszając od czasu do czasu. Kiedy ogórki zaczną zmieniać kolor, wyjmij sałatkę z ognia i natychmiast wsadź do wysterylizowanych słoików. Słoiki wypełnij całkowicie do samego wieczka tak, aby ogórki w całości zanurzyły się w marynacie. Zakręć słoik i odwróć go do górny dnem, owiń w koc i pozostaw aż do wystygnięcia.

error: Treść zabezpieczona !!