Jestem zaskoczona efektami. Rwa kulszowa – Zastosuj to lekarstwo, pożegnaj się z bólem raz na zawsze.

Dokuczają Ci bóle pleców? Dopadła Cię rwa kulszowa? Dzięki temu lekarstwu zapomnisz o tych dolegliwościach!

Nerw kulszowy jest najdłuższym i najgrubszym nerwem ludzkiego organizmu. Z tego też względu jego podrażnienie skutkuje wieloma przykrymi dolegliwościami bólowymi, znanymi potocznie pod nazwą rwy kulszowej. Określenie to odnosi się zarówno do bólu odczuwanego w dolnej części pleców, pośladków czy nóg.

Dziś rwa kulszowa jest jednym z najczęściej diagnozowanych problemów zdrowotnych. Oprócz sprawiania nam ogromnego bólu, dolegliwość ta prowadzi również do drętwienia kończyn dolnych, a nawet problemów z poruszaniem się!

Stosowanie środków przeciwbólowych rozwiązuje problem rwy kulszowej tylko na chwilę, po której ból znów narasta. Dlatego też wielu specjalistów zajmujących się tą przypadłością rekomenduje rehabilitację ruchową czy jogę jako skuteczniejsze metody terapii rwy kulszowej.

Z kolei my proponujemy Ci sposób na domowy specyfik, który wykazuje długotrwałe działanie znoszące ból występujący przy rwie kulszowej. Jeśli wciąż masz wątpliwości, czy Twój przypadek to na pewno podrażniony nerw kulszowy, poniżej prezentujemy całą listę objawów towarzyszących temu schorzeniu.

Objawy rwy kulszowej:

  • Ból rozchodzi się z dolnej części pleców bądź bioder do pośladów i nóg
  • Nogi mogą drętwieć
  • Ból nasila się w pozycji siedzącej
  • Ogólne osłabienie i odrętwienie sprawia, że trudniej Ci poruszać nogami i stopami
  • Ostry ból powoduje problemy z chodzeniem i staniem
  • Odczuwalny jest ciągły ból pośladków

Przepis na domowe lekarstwo uśmierzające ból wywołany przez rwę kulszową

Potrzebne składniki:

  • 4 ząbki czosnku
  • 200 mililitrów mleka
  • miód (dla smaku) – wedle uznania

Przygotowanie:

Czosnek przeciśnij przez praskę i podgrzej w garnku z mlekiem. Mieszaninę trzymaj na gazie do momentu wrzenia. Potem zdejmij ją z ognia.

Stosowanie:

Miksturę należy spożywać raz dziennie, a szybko odczujemy poprawę naszego samopoczucia. Dzięki swoim przeciwzapalnym właściwościom, czosnek zapobiega obrzmieniu nerwu kulszowego i zmniejsza ból wywołany jego podrażnieniem.

Cenna wskazówka:

Nasze domowe lekarstwo wykaże jeszcze lepsze rezultaty, jeśli jego stosowanie połączymy z rehabilitacją ruchową. Kilka ćwiczeń rozciągających wykonywanych codziennie każdego dnia szybko postawi nas na nogi!

error: Treść zabezpieczona !!