5 produktów łagodzących ból stóp i haluksy. Przeczytaj.

Haluks odnosi się do wzrostu po jednej stronie palca stopy. Stan ten może powodować dyskomfort. Największy palec stopy jest zwykle wolny od reszty palców.

Halluks to stan, w którym największy palec stopy nie jest wolny. Powoduje to zmieniony wygląd stopy. Stan ten może powodować problemy w życiu codziennym i może prowadzić do poważnych problemów zdrowotnych.

Jak powstają deformacje haluksa?

Noszenie ciasnych butów jest jedną z głównych przyczyn deformacji haluksa u kobiet. Nie jest to jednak problem uniwersalny, a jako główną przyczynę często podaje się czynniki genetyczne.

Po rozwiązaniu problemu haluks cierpi na takie objawy jak pieczenie, ból, drętwienie i zaczerwienienie skóry. Chociaż operacja jest jedynym sposobem na wyleczenie haluksów, możliwe jest, abyś żył bardziej komfortowo pomimo posiadania tego schorzenia.

Jak żyć z halluksem koślawym?

Przede wszystkim powinniśmy unikać zbyt ciasnego obuwia i nie obciążać stóp poprzez długotrwałe stanie. Można stosować preparaty doraźne, które poprawią nasze funkcjonowanie i pozwolą zapomnieć o problemie.

1. Ciepła oliwa z oliwek

Oliwą z oliwek należy masować halluksy i inne obszary stopy. Przez 15 minut należy wykonywać tę czynność. Pobudzi to krążenie krwi i pobudzi maziówkę. Zmniejszenie tarcia między stawami złagodzi ból.

2.Sól Epsom

Pół filiżanki soli Epsom należy rozpuścić w ciepłej kąpieli. Pozwól, aby woda ostygła przez 20 minut przed moczeniem stóp. Powtarzaj ten proces dwa razy dziennie. Ta sól zawiera siarczan magnezu, który może zmniejszyć stan zapalny, ból i haluksy.

3. Podgrzany olej rycynowy

Podgrzej pół filiżanki oleju, np. Użyj patelni, aby podgrzać olej. Następnie za pomocą cienkiego ręcznika nałóż olej na ściereczkę. Aby utrzymać temperaturę, owiń ściereczkę wokół halluksa. W ten sposób postępujemy dwa razy dziennie. Pobudzi to przepływ krwi, która następnie zostanie ukojona przez właściwości przeciwzapalne. Również obrzęk powinien się zmniejszyć.

4. Okład z lodu

Umieść pokruszone kostki lodu w woreczku i przykładaj je do haluksa wiele razy dziennie. Będziesz odczuwać mniejszy ból i obrzęk.

5.Sok z czerwonej papryki

Sok ze świeżej i ostrej papryki przykładamy do halluksa. Następnie nakładamy wazelinę na haluksa i owijamy go bandażem. Następnie myjemy ręce. Proces powtarzamy dwa razy dziennie. Kapsaicyna ma następujące działanie: rozgrzewające, bakteriobójcze i bakteriostatyczne.

Te metody sprawią, że zapomnisz o halluksach!