Ja już przestałam go pić. Dlaczego nie warto pić tego napoju – lekarze alarmują.

To są prawdziwe dane dotyczące popularnego napoju, przed którym ostrzegają nie tylko dietetycy, ale również i lekarze.

Przypomnijcie sobie ile razy słyszeliście, że wszelkiego rodzaju napije gazowane i słodzone są nie zdrowe, na pewno wiele razy i już nacie to na pamięć. W związku z tym kobiety starają się unikać tego typu napojów, ponieważ mają znaczący pływ na przyrost wagi.

Natomiast panowie po prostu lubią po nie sięgać, bo uważają że dodają energii, być może tak się dzieje ale tylko przez krótką chwilę. Teraz fakty Dr West Conner, jest lekarzem, który przeprowadził badania dotyczące spożywania tego popularnego napoju, z których wynika, że z picia napojów typu cola należy jak najszybciej zrezygnować.

Po wypiciu napoju typu cola, po 10 minutach jesteśmy wstanie dostarczyć swojemu organizmowi 10 łyżek cukru, które pokrywają dzienne zapotrzebowanie naszego organizmu na cukier.

Nie jeden z nas pomyśli, ze przecież powinno się nam zrobić niedobrze i w efekcie moglibyśmy zwrócić wypitą colę, teoretycznie to prawda, niestety kwas fosforowy znajdujący się w naszym organizmie potrafi skutecznie zabić słodki smak.

Jeśli upłynie 20 minut w naszym organizmie szaleje tsunami związane z nagłym podwyższeniem cukru, a co za tym idzie zostaje uwolniona insulina. Natomiast wątroba zaczyna przetwarzać nadmiar skumulowanego cukru, na tłuszcz.

Idźmy dalej po 40 minutach nasz organizm zaczyna przyswajać całą kofeiną zawartą w napoju. Doprowadza to do rozszerzenia źrenic, zwiększenia ciśnienia tętniczego, a dodatkowo wątroba zaczyna po praz kolejny wysyłać jeszcze większa ilość cukru do krwi.

Adenozyny, receptory które mamy w mózgu zaczynają być blokowane, co z kolei ma wpływ na brak uczucia zmęczenia. Zwiększona ilość dopaminy wpływa na stymulację mózgu, co wiąże się z lepszym samopoczuciem. Jest to podobne działanie jakie wywołują inne używki, takie jak chociażby narkotyki.

Po upływie 60 minut cynk, wapń i magnez zaczynają się łączyć z kwasem fosforowym, i mają wpływ na przyśpieszenie metabolizmu w organizmie, jednak cały ten proces jest znacznie utrudniony ze względu na zbyt dużą ilość cukru i sztucznych barwników, które przyczyniają się do wypłukania wapnia z organizmu.

W następnej kolejności mamy do czynienia z efektem podobnym po wypici zbyt dużej ilości kofeiny.

Efekt ten polega na częstych wizytach w toalecie, w trakcie których z organizmu zostają wydalane: wapń, magnez, elektrolity, cynk, woda i sód.

Ostatnim etapem przez jaki przechodzi nasz organizm jest stan przypominający hipoglikemię. Pod wpływem zbyt dużego spadku cukru we krwi, nasz organizm zaczyna czuć się zmęczony, a co za tym idzie zaczynamy być poirytowani. Dzięki powtarzaniu tego procesu wpłukujemy z organizmu ważny element budujący kości, a co za tym idzie jesteśmy na dobrej drodze do zachorowania na cukrzycę.

W związku z powyższymi badaniami pamiętajmy, że wszystko jest dla ludzi, niestety w odpowiednich ilościach. Jeśli raz na jakiś czas skusisz się na gazowany i słodzony napój nic się nie stanie, natomiast jeśli tego typu napój towarzyszy Ci codziennie to miej świadomość, że jesteś na najlepszej drodze do cukrzycy.

Warto podzielić się tą informacją z szerszym gronem ludzi, aby wiedzieli czym grozi nadmiar picia gazowanych i słodzonych napojów.

error: Treść zabezpieczona !!