Wymieszaj miód i kurkumę, a otrzymasz naturalne lekarstwo na prawie każdą chorobę. Instrukcja.

Jest to silny naturalny antybiotyk, który może poradzić sobie z wieloma poważnymi infekcjami. Zapamiętaj ten przepis i zapomnij o chorobach.

Kurkuma:

Wpływa na 700 genów w naszym ciele i leczy ponad 160 problemów zdrowotnych. Dziś kurkuma jest jedną z najbardziej rozpowszechnionych przypraw na świecie. Ludzie zwykle używają jej w kuchni ze względu na jej niepowtarzalny smak, ale od wieków jest stosowana w medycynie alternatywnej.

Jej kolor jest również wyjątkowy. Najczęściej stosuje się jej przy niestrawności, ranach, problemach żołądkowych, drobnych skaleczeniach i urazach.

Lekarze nie potrafią wytłumaczyć tej mocy! Liczne badania naukowe potwierdziły korzyści zdrowotne kurkumy. Przyprawy zawierają aktywny składnik kurkumina , który może łagodzić stany zapalne, ale także leczyć wiele problemów trawiennych.

Według niektórych ekspertów kurkumina może również pomóc ludziom w zapobieganiu nowotworom. Posiada właściwości przeciwgrzybicze i antybakteryjne, które mogą nam pomóc w walce z wieloma chorobami. Badania sugerują, że kurkumina może pomóc komórkom przetrwać ciężki stan zapalny.

Chroni również DNA. Jej właściwości przeciwzapalne mogą pomóc nam w leczeniu takich schorzeń jak choroba zwyrodnieniowa stawów.

Wielu ekspertów twierdzi, że może nam pomóc w leczeniu problemów z wątrobą, układu oddechowego, zaburzeń autoimmunologicznych i problemów neurologicznych. Bardzo ważna jest również jej zdolność do oczyszczania płuc i śluzu.  Zawiera związek zwany tumeronem , który może być również stosowany jako naturalny lek na chorobę Alzheimera.

Może poprawiać funkcjonowanie mózgu i naprawiać komórki mózgowe. Bardzo silne właściwości przeciwutleniające i przeciwzapalne kurkumy mogą pomóc w zapobieganiu i leczeniu wielu rodzajów raka, takich jak: rak żołądka, piersi, płuc, wątroby i okrężnicy. To jest świetne, ponieważ pozostawia zdrowe komórki nienaruszone i wpływa tylko na komórki złośliwe.

Kurkuma ma lepsze działanie w połączeniu z miodem. Ta kombinacja może pomóc w walce z wieloma bakteriami. Oto jak wykorzystać tę potężną mieszankę:

Składniki:

  • 1 łyżka proszku kurkumy
  • 100 g miodu

Przygotowanie:

Wymieszaj składniki w szklanym słoiku. Kiedy się przeziębisz, co godzinę bierz łyżeczkę tej mieszanki. Następnego dnia co dwie godziny zażywaj łyżeczkę. Następnego dnia dawkę przyjmujemy 3 razy dziennie. Nie połykaj od razu mikstury, pozwól jej powoli rozpływać się w ustach. Możemy codziennie dodawać do herbaty łyżeczkę tej mieszanki, aby osiągnąć optymalne rezultaty! Dużo zdrowia!

error: Treść zabezpieczona !!