Liście malin mogą być stosowane do zastąpienia niektórych leków, jak to rozumiały nasze babcie. Instrukcje.

Maliny są pysznymi owocami, które mogą cieszyć się każdym wiekiem.

Czy wiesz, że liście krzewów malinowych mają wiele dobroczynnych właściwości? Liście te można wykorzystać do leczenia uporczywych chorób i dbania o swój organizm.

Ze względu na ich wyjątkowe właściwości, nawet nasze babcie uwielbiały zbierać liście malin. Stało się oczywiste, że natura jest najskuteczniejszym lekarstwem na wiele chorób i nie trudno było o tym fakcie zapomnieć. Powstało wiele leków i sztucznych substancji. Dawne sposoby na bycie zdrowym są powoli odkrywane na nowo.

Choć liście malin można zbierać jeszcze do jesieni, to najlepsze są w maju i czerwcu, kiedy kwitną. Właściwości

Niesamowite działanie przypisywali im nasi przodkowie, szczególnie na organizm kobiety. W liście maliny obficie występują witaminy A, C i E. Liście malin są świetną opcją na bóle menstruacyjne i biegunkę. Można je również stosować w leczeniu bólów zębów, stanów zapalnych jamy ustnej oraz problemów skórnych.

Są tak samo skuteczne jak żurawina w łagodzeniu stanów zapalnych w drogach moczowych. Przeciwdziałają także nawracającym bólom i stanom zapalnym. Stosowane są również przez kobiety podczas miesiączki, gdyż liście malin mogą pomóc złagodzić bolesne miesiączki.

Picie herbatek z liści malin w zaawansowanej ciąży jest dobrym pomysłem. Pobudzają one mięśnie macicy, co może pomóc przy porodzie. Napary z malin mogą pomóc w walce z żylakami. Ponieważ dodają blasku i młodości, można je dodawać do zabiegów upiększających.

Okłady z odwaru mają działanie przeciwbólowe i przeciwzapalne.

Herbata z liści malin to wspaniały wybór dla tych, którzy nie chcą robić nic złego. Konieczne będzie zebranie liści i wysuszenie ich. Następnie zmielić je w moździerzu.

Nalewka na bóle brzucha, problemy menstruacyjne i żylaki

Liście malin można również wykorzystać w herbatach do zrobienia pysznych nalewek na dolegliwości. Stosuj 3 ml trzy razy dziennie.

Może być stosowany jako dodatek do kąpieli. Można ją również stosować do leczenia miejsc zainfekowanych lub bolesnych. Przygotowanie nalewki z liści malin jest proste. Liście należy zebrać, umyć i posiekać. Następnie należy je posiekać i przelać do szklanej butelki.

Przez 14 dni butelka powinna pozostać w ciemności, co jakiś czas mieszając. Po tym okresie nalewkę należy przecedzić i przechowywać w ciemnym miejscu.

Ważne!!! Ważne!!! Skóra macicy może zostać uszkodzona przez liście malin, co może prowadzić do poronienia w ciąży.