Jeśli masz dużo orzechów włoskich i chcesz wiedzieć, jak wykorzystać je do celów leczniczych, oto kilka pomysłów. Instrukcje.

Herbata z orzechów włoskich ma wiele korzyści zdrowotnych

Istnieją zauważalne korzyści zdrowotne z jedzenia dojrzałych owoców orzecha włoskiego. Nie musisz czekać, aż owoce będą gotowe do jedzenia. Młode liście tego drzewa mają podobne korzyści. Istnieje wiele sposobów na ich wykorzystanie, ale najpopularniejszym jest robienie herbaty.

Jakie są korzyści zdrowotne herbaty z orzecha włoskiego?

Ciało doświadczy pobudzenia od herbaty z orzecha włoskiego, zarówno wewnętrznie, jak i zewnętrznie. Korzyści dla skóry obejmują regenerację uszkodzonej skóry i poprawę warunków skórnych, takich jak trądzik, egzema lub łuszczyca.

Ze względu na pozytywny wpływ na stawy i żyły, herbata jest skuteczna w leczeniu grzybicy paznokci, a także objawów reumatycznych, takich jak reumatyzm. Możemy również mówić o wewnętrznych korzyściach herbaty z orzecha włoskiego, która poprawia trawienie, zapobiega wzdęciom i eliminuje pasożyty.

Wykazano, że obniża poziom cukru we krwi, więc jest polecana dla osób z cukrzycą. Wzmacnia układ odpornościowy, wątrobę i trzustkę. Herbata ta może być stosowana w celu odzyskania zdrowia po promieniowaniu oraz w profilaktyce i leczeniu zapalenia dziąseł.

Herbata z liści orzecha włoskiego

Do przygotowania herbaty z orzecha włoskiego potrzebne jest 2,5 szklanki wody i 0,5 kg zmielonych liści orzecha włoskiego. Przygotowanie herbaty jest bardzo proste. Wystarczy, że włożysz liście do rondla z wodą i będziesz je gotować przez około 4-5 minut. Po ostudzeniu mieszanki jesteś gotowy do jej wypicia. Najlepiej spożywać ją tylko 1-2 razy dziennie, jeśli masz poważne problemy zdrowotne.

Odwar z liści orzecha włoskiego

Ten odwar najlepiej sprawdza się w przypadku chorób skóry, ponieważ przyspiesza gojenie się ran i przyspiesza proces gojenia. Do jego wykonania potrzeba 3 szklanek wody, 1 łyżeczki suszonych liści. Liście należy zalać wrzątkiem i pozostawić do zaparzenia na 30 minut. Gdy odwar ostygnie, możesz go użyć do oczyszczenia skóry lub ran.

Odwar na zmęczone oczy

Ten odwar jest odpowiedni dla osób ze zmęczonymi oczami lub wrażliwością na światło słoneczne. Pozwól liściom orzecha włoskiego ostygnąć w gorącej wodzie przez 2 minuty, a następnie pozwól im parzyć przez 20 minut. Po ostudzeniu zacieru przecedzić go przez czystą ściereczkę.

Umieść podkładki z gazy na oczach na okres od 10-20 minut w zacierze. Powtarzaj proces kilka razy dziennie, ale podgrzewaj puree nieco częściej, aby osiągnąć efekty lecznicze.

Wyciąg z orzecha włoskiego

Jeśli szukasz sposobu na poprawę trawienia, wyciąg z orzecha włoskiego jest świetnym wyborem. Można wykorzystać sto gramów posiekanego owocu orzecha włoskiego, lub jego liści. Połącz wybrany składnik z 5 gramami drobno posiekanych migdałów i pół litra alkoholu. Pozostawić do zaparzenia w temperaturze pokojowej na 2 do 3 tygodni.

Kąpiel lecznicza

Aby przygotować kąpiel leczniczą, namocz liście orzecha włoskiego we wrzącej wodzie. Przykryć je pokrywką i pozostawić do zaparzenia w temperaturze pokojowej na 15 minut. Następnie przecedzić mieszankę przez sito. Kąpiel zmniejsza stany zapalne i nadmierną potliwość, wzmacnia włosy, a po spłukaniu zapobiega ich wypadaniu.