Dieta cytrynowa – odmieni Twoją sylwetkę. Stosują ją nawet najbardziej znane gwiazdy

Stosując dietę cytrynową schudniesz tak, że już po dwóch tygodniach Twoi znajomi będą naprawdę zaskoczeni! Dieta cytrynowa, to doskonałe rozwiązanie dla wszystkich tych, którzy chcą naprawdę szybko zrzucić kilka kilogramów i jednocześnie oczyścić organizm. Używają jej nawet najbardziej znane gwiazdy! Sprawdź teraz, na czym ona właściwie polega.

Czemu akurat cytryny?

Taka dieta nie opiera się na głodzeniu organizmu ani żadnych przetworzonych pokarmach, a na czysto naturalnym owocu cytryny. Włącz ją do swojego menu, a już po tygodniu zobaczysz pierwsze efekty.

Popularna w Hollywood

Dietę cytrynową stosowała Jennifer Aniston, Heidi Klum i cała plejada znanych i lubianych gwiazd filmu i mody. Jest bardzo prosta, co sprawia, że jest naprawdę lubiana.

Jak stosować dietę cytrynową?

Pierwszego dnia zadbaj o detoksykację organizmu. Nie ma sensu się głodzić i popijać samą wodę: wystarczy jeść naturalne produkty i dużo pić. Jedz owoce, pij lemoniadę lub mineralną wodę.

Właściwa dieta trwa 10 dni i rozpoczyna się dopiero po detoksie. W różnych dniach jej trwania należy spożyć różną liczbę cytryn. Na czas diety potrzebujesz 30 kwaskowatych owoców.

  •  dzień 1 i 10 jedna cytryna
  •  dzień 2 i 9 dwie cytryny
  •  dzień 3 i 8 trzy cytryny
  •  dzień 4 i 7 cztery cytryny
  •  dzień 5 i 6 pięć cytryn

Cytryny umyj i przekrój na połówki, następnie wyciśnij. Możesz pić sam sok, ale możesz go także rozcieńczyć z wodą i dosłodzić łyżeczką miodu. Nie wolno jedynie dodawać cukru.

Kolejny etap diety, to dieta zdrowotna, która trwa 12 dni. W czasie jej trwania zużyjesz aż 200 cytryn, ale efekty będą się utrzymywać przez długi czas.

– dzień 1 i 12 pięć cytryn
– dzień 2 i 11 dziesięć cytryn
– dzień 3 i 10 piętnaście cytryn
– dzień 4 i 9 dwadzieścia cytryn
– dzień 5, 6, 7 oraz 8 dwadzieścia pięć cytryn

Przygotowujesz je w taki sam sposób jak we wcześniejszym etapie diety.

W którym momencie dnia wypić sok z cytryny?

Najlepszy moment to pół godziny przed lub po posiłku, ale nie na raz. By uzyskać optymalne efekty, pij go 3-5 razy dziennie.

Kiedy można zastosować dietę cytrynową?

Ta dieta jest polecana w szczególności osobom, które muszą oczyścić swój organizm z zalegających w nim toksyn. Stosuje się ją także wspomagająco przy leczeniu osteoporozy, kamicy nerkowej i w okresie późnej jesieni i zimy, by podniosła odporność.

Dieta cytrynowa – efekty

Poza znacznym spadkiem wagi i oczyszczeniem z toksyn organizmu, szybko zauważysz, że Twoje łaknienie spadło, a Ty wyglądasz młodziej. Twoje zęby będą bielsze i zdrowsze. Cytryna hamuje też rozwój paradontozy. Pozbędziesz się też łupieżu, gdyż cytryny doskonale działają na skórę głowy.

error: Treść zabezpieczona !!