Polecany przez moją dietetyczkę. Pyszne i skuteczne. Odkąd piję ten napój przed snem, schudłam w miesiąc 3 kg.

Według ostatnio przeprowadzonych statystyk, z mniejszą lub większą nadwagą zmaga się ponad 60% mieszkańców ziemi.

Nieustannie poszukujemy cudownego środka, który zagwarantowałby nam figurę modelki, bez żadnego wysiłku z naszej strony. Niestety, magiczne eliksiry istnieją tylko w baśniach. Na zgrabną sylwetkę trzeba zapracować. Dietetycy od lat powtarzają jak mantrę: bez ruchu i diety nikt nie schudnie.

Zatem ruszajmy się i dbajmy o prawidłowy jadłospis, natomiast żeby dodatkowo wzmocnić efektywność naszej walki o talię osy, każdego wieczora, bezpośrednio przed snem, wypijajmy naturalną miksturę. Wprawdzie cudów ona nie zdziała – bez reżimu dietetycznego i aktywności fizycznej i tak się nie obejdzie.

Ale nakręci naszą przemianę materii, a to w procesie redukcji wagi kluczowa kwestia. Zwłaszcza w późnej porze dnia, gdy metabolizm staje się wolniejszy.

Składniki:

  • 8 szklanek wody
  • 1 łyżka utartego świeżego imbiru
  • 1 ogórek, obrany i pokrojony w cienkie paski
  • 1 pokrojona cytryna
  • kilkanaście listków świeżej mięty

Napój przygotowuje się bardzo łatwo: wszystkie składniki wrzucamy do dużego dzbanka, trzymamy w chłodnym miejscu przez kilkanaście godzin; po tym czasie odcedzamy – i orzeźwiający koktajl jest gotowy.

Możemy go pić, kiedy tylko mamy ochotę, jakkolwiek najkorzystniej zadziała wieczorem. Ale nie łudźmy się  – jeśli na kolację spałaszujemy jakąś kaloryczną bombę i to w ilości godnej górnika przodowego, mikstura na wiele się nie przyda. Jest tylko dodatkiem do racjonalnej diety, a nie jej zamiennikiem.

error: Treść zabezpieczona !!