Nie spodziewałam się takiego efektu – Pozbądź się szybko siwych włosów dzięki tej skutecznej metodzie

Siwe włosy to udręka niejednej kobiety. Zabieg koloryzacji w salonach fryzjerskich jest jednak kosztowny, a szybki odrost włosa sprawia, że niektóre panie zmuszone wykonywać go nawet co trzy tygodnie.

Tak naprawdę to, co nazywany siwym włosem, to brak pigmentu, który znika z cebulki włosa na skutek różnych czynników. Zazwyczaj jest to wiek danej osoby, czasem jednak siwe włosy trafiają się nawet 20- czy 30-latkom, które są bardziej podatne na stres lub w których diecie brakuje suplementacji witaminą B.

Mamy jednak sposób na to, aby bez wydawania zbędnych pieniędzy zadbać o piękny, naturalny wygląd włosów i pozbyć się siwizny. Będziesz potrzebować tylko i wyłącznie składników, które każda z nas ma zawsze w kuchennych szafkach.

Przygotuj naturalną hennę do włosów

Przy pomocy czarnej herbaty możesz wykonać preparat, który działa tak samo jak henna czy farba do włosów. Będziesz potrzebować:

  • 6 łyżek czarnej herbaty z liści
  • 3 litry wody
  • 3 łyżki stołowe octu jabłkowego

Przygotowanie:

Herbatę przygotuj dokładnie według podanych proporcji i odstaw do całkowitego ostygnięcia na kilka godzin. Po tym czasie odcedź napar, aby pozbyć się wszelkich liści z herbaty. Podgrzej herbatę do letniej temperatury. Następnie dodaj do niej 3 łyżki octu jabłkowego.

Dzięki swoim właściwościom zadziała on jak utrwalacz dla pigmentu zawartego w esencji z czarnej herbaty. Tak przygotowany napar przelej do miski w łazience. Użyj go do spłukania włosów pod prysznicem. Możesz do polewania skorzystać z kubka lub chochli.

Masuj skórę głowy, aby rozprowadzić odżywkę równomiernie do wszystkich cebulek włosów. Nie musisz spłukiwać herbaty – jej naturalny skład sprawia, że na głowie nie pozostają żadne niepożądane substancje. Po zakończonym zabiegu możesz wysuszyć włosy suszarką lub użyć innych preparatów do włosów.

Pamiętaj jedynie, aby moczenie włosów w preparacie wykonywać za każdym razem po umyciu ich szamponem.

Po kilku zastosowaniach zauważysz z pewnością, że siwe włosy nabrały koloru. Zauważalny efekt na całości głowy możesz zaobserwować już po dwóch tygodniach. Co więcej, włosy będą nie tylko naturalnie zafarbowane, ale także nabiorą pięknego blasku, nie będą się przetłuszczać oraz będą miały gładszą strukturę.

error: Treść zabezpieczona !!