Tych 7 objawów nie należy ignorować – mogą być oznaką choroby nerek.

Nerki filtrują krew i oczyszczają organizm z toksyn. Nerki są niezbędne do prawidłowego funkcjonowania całego organizmu.

Ciało szybko powiadomi nas, jeśli nerki nie pracują prawidłowo. Oto 7 najważniejszych oznak, które lekarze mogą określić jako niewydolność nerek.

1. Zmiany w moczu

Jest to najbardziej oczywista oznaka choroby nerek. Te problemy powinny być brane pod uwagę:

  • Rzadkie oddawanie moczu, małe ilości moczu i jego ciemniejszy kolor
  • Ciągłe parcie na mocz
  • Częste oddawanie moczu o bladym zabarwieniu
  • Pieniący się mocz
  • Częste oddawanie moczu w nocy

2. Metaliczny smak w ustach

Problemy z nerkami mogą prowadzić do nieświeżego oddechu lub nieprzyjemnego posmaku. W niektórych przypadkach może również wystąpić zmniejszenie apetytu.

3. Zmiany skórne

Organizm będzie próbował wyeliminować toksyny zgromadzone przez skórę, jeśli nerki nie oczyszczają prawidłowo organizmu. Przy problemach z nerkami pojawią się wypryski, podrażnienia i zatkane pory. Kosmetyki mogą tymczasowo pomóc, ale nieleczone nerki spowodują problemy skórne, które będą powracać i ulegać pogorszeniu.

4. Nadmierne pocenie się

Nagromadzenie płynów może wystąpić w nerkach. Twój organizm próbuje wyeliminować to nagromadzenie płynów poprzez produkcję większej ilości potu. Najczęściej nadmierne pocenie się jest odczuwalne na kończynach i wokół oczu.

5. Przerywany, płytki oddech

Poziom tlenu we krwi jest obniżony, gdy zanieczyszczenia nie są eliminowane przez nerki. Może to prowadzić do trudności w braniu głębokich oddechów.

6. Zawroty głowy i trudności z koncentracją

Zawroty głowy, bóle głowy, trudności z koncentracją i zapamiętywaniem mogą być spowodowane niskim poziomem tlenu i trudnościami w oddychaniu. Objawy te mogą być czasem spowodowane anemią. Jednak w połączeniu z innymi objawami z listy, mogą wskazywać na chorobę nerek.

7. Ból nerek

Najpoważniejszym objawem choroby nerek lub kamieni nerkowych jest nasilony ból w nerkach.