Lekarze doradzają: Te 4 produkty oczyszczą Twoje płuca. Polecane biernym palaczom

Płuca – jeden z najważniejszych organów. To dzięki nim organizm człowieka otrzymuje tlen potrzebny do życia. Codziennie narażaną są na negatywne działanie szkodliwych substancji.

Smog, czynne lub bierne palenie to bez dwóch zdań najwięksi wrogowie płuc. A o płuca należy dbać, bo to bardzo delikatny organ, który łatwo ulega uszkodzeniom. Jeśli należysz do grona palaczy pamiętaj, że bez wątpienia najlepszym sposobem na oczyszczenie płuc jest rzucenie palenia.

Jeśli jesteś osobą, która narażona jest na wdychanie zanieczyszczeń z powietrza, staraj się unikać miejsc, w których zanieczyszczenie powietrza jest wysokie.

Jeśli jednak należysz do grona osób, które nie mogą pozbyć się tego nikło przyjemnego  przyzwyczajenia jakim jest palenie, a Twoje życie w przeważającym stopniu związane jest z obecnością w mieście, to pomyśl o tym, aby do codziennej diety wprowadzić produkty, które zawierają w sobie dużą ilość antyoksydantów oraz charakteryzują się właściwościami bakteriobójczymi i przeciwwirusowymi.

Czosnek 

Warzywo potocznie znane jako „naturalny antybiotyk”. Jego właściwości przeciwwirusowe, przeciwzapalne sprawiają, że czosnek eliminuje setki wirusów, bakterii i mikroorganizmów mogących powodować infekcje układu oddechowego. 

Natomiast za sprawą jego właściwości oczyszczających z organizmu usuwane są metale, które mogą obciążać płuca i stanowić zagrożenie dla zdrowia.

Imbir

Korzeń imbiru charakteryzuje się właściwościami antyseptycznymi, antybakteryjnymi i przeciwzapalnymi. Spożywanie imbiru możne polepszyć przepływ krwi w naczyniach krwionośnych, co prowadzi to do rozszerzenia oskrzeli i ułatwia wykrztuszanie. Sprzyja to eliminacji flegmy z płuc.

Marchew

Warzywo, które jest bogatym źródłem witamin, charakteryzuje się również właściwościami neutralizującymi wpływ nikotyny na organizm.

Grejpfrut

Grejpfruty to cytrusy bogate w antyoksydanty. Antyoksydanty to substancja pomagająca i poprawiająca funkcjonowanie komórek występujących w organizmie człowieka.

Za ich sprawą  dochodzi do zatrzymania powstawania komórek rakowych. Spożywanie grejpfrutów sprzyja oczyszczanie płuc, wątroby oraz krwi z toksyn.

error: Treść zabezpieczona !!