Domowe lekarstwo na pajączki – Zastosuj i zapomnij o nieestetycznych nogach.

Czy wiesz, że masz w domu lekarstwo na pajączki? Zastosuj i zapomnij o nieestetycznych nogach.

Popękane żyłki na nogach to zmora zdecydowanej większości ludzi. Przyczynami, które powodują te zmiany może być kilka m.in. nadwaga, siedzący tryb życia oraz zmianami hormonalnymi. Zdecydowanie nikt nie popada w euforię z istoty ich posiadania, ale istnieją sposoby na zniknięcie całkowite lub przynajmniej uczynienie ich mniej widocznymi.

Popękane żyłki nierzadko przybierają postać fioletowych, czasem obrzydliwych, ale na pewno nieestetycznych przebarwień na skórze – często niestety także bolą!

Walka z pajączkami jest trudna, ale mamy skuteczne sposoby:

Zielone pomidory

Tutaj musimy podkreślić, iż muszą być to niedojrzałe pomidory! Substancja o nazwie solanina znajduje się w środku i jest niebezpieczna do spożycia, ale sprawdza się idealnie na takie zmiany skórne.

Pomidora należy pokroić na plasterki i ułożyć na problematyczną zmianę skórną – pozostawić na 2-3 minuty. Następnie konieczne jest nałożenie kremu nawilżającego, ponieważ organiczny związek chemiczny wysusza skórę. Po systematycznej, około 10 dniowej kuracji pajączki powinny być już mało widoczne.

Ocet jabłkowy

Pajączki możemy również pokonać octem jabłkowym. W tym przypadkiem musimy wacik zwilżyć produktem i ostrożnie należy przetrzeć miejsca problematyczne. Kurację należy powtarzać 3 razy na dzień przez cały miesiąc.

Pamiętajcie, że tych metod nie można stosować w delikatnych miejscach, a chodzi tu o twarz. Skóra twarzy jest zbyt narażona na działanie tych produktów i może to spowodować podrażnienie skóry!

Jaki sposób uważacie za lepszy? Udostępnij znajomym!