Pyszne rogaliki możesz zrobić w swojej kuchni dzięki prostemu przepisowi. Ciasto jest łatwe do wykonania, a one same smakują wyśmienicie.

Z tego przepisu robi się szybkie, pyszne i łatwe rogaliki. Ten przepis jest tak prosty do wykonania w domu, że nie muszę nawet iść do piekarni po pieczywo. Te rogaliki zajmują tylko kilka minut na przygotowanie i są bardzo łatwe do zrobienia.

Domowe, pyszne rogaliki będą uwielbiane przez wszystkich. Te rogaliki można wykorzystać jako zdrowy deser lub śniadanie dodając ulubione dżemy i owoce. Przygotowanie ciasta zajmuje tylko 5 minut. Te pyszne rogaliki można piec codziennie.

Potrzebne składniki:

  • 500g mąki pszennej
  • 1 łyżka masła/smalcu
  • 200 ml wody
  • 1 łyżka cukru
  • 21 gramów drożdży
  • 2 łyżeczki soli

Przygotowanie croissantów

Aby zrobić mieszankę, dodaj niewielką ilość wody do miski. Do miski dodajemy 21g drożdży. Wymieszaj wszystkie składniki razem i umieść w ciepłym miejscu, aż zaczyn wyrośnie.

W czasie, gdy drożdże rosną, przygotuj kolejną miskę. Do miski dodaj 500g mąki i 2 łyżeczki soli. Dodaj resztę wody. Dodaj zakwas, który zrobiłeś wcześniej.

Mieszaj wszystkie składniki, aż uzyskasz jednorodną masę. Nie powinno to zająć więcej niż 5 minut. Przykryj ciasto wilgotnym ręcznikiem i pozwól mu odpocząć przez 30 minut.

Podziel ciasto na 10 równych części. Każdy kawałek ciasta zagnieść rękami. Po 5 minutach wyrabiania możesz rozwałkować ciasto na trójkąty. Możesz wyciąć ten kształt za pomocą noża. Zacznij od podstawy trójkąta, a następnie rozwałkuj wszystkie rogaliki.

Ułóż rogaliki na papierze do pieczenia. Na 40 minut przykryj je folią. Rozgrzać piekarnik do 250°C

Po 40 minutach zdejmij folię z bułek i wstaw do dolnego piekarnika naczynie żaroodporne z wodą. Ułożyć bułki na blasze do pieczenia i umieścić ją na środkowej półce. Drzwi piekarnika powinny być natychmiast zamknięte. Piec bułki przez 10-15 minut lub do momentu, gdy będą złotobrązowe.

Po wyjęciu bułek z piekarnika, umyj je w wodzie. Pozwól im ostygnąć. Ciesz się tymi domowymi rogalikami. Smacznego!