Sposób na siwe włosy bez koloryzacji. Nie uwierzysz jeśli nie spróbujesz, pozbądź się ich naturalnie

Sposób na siwe włosy bez koloryzacji! Nie uwierzysz jeśli nie spróbujesz

Jeśli zauważyłaś u siebie pierwsze siwe włosy, to mamy dla Ciebie wskazówkę, dzięki której pozbędziesz się ich naturalnie, bez sięgania po pełne chemii farby.

Nawet jeśli nie posiadasz zmarszczek, siwe włosy, uważane za jedną z pierwszych oznak starzenia, są w stanie ujawnić Twój wiek. Nie zawsze można się ich bezpowrotnie pozbyć, ale są sposoby na ich naturalne pokrycie i sprawienie, że nie będą rzucać się w oczy.

Jak pozbyć się siwych włosów za pomocą herbaty?

40 lat to średni wiek, w którym włosy zaczynają siwieć. Niektóre czynniki, takie jak stres i brak witamin (zwłaszcza z grupy B), mogą przyspieszać ten proces. Ale nawet jeśli Cię to spotkało i Twoje włosy siwieją w młodszym wieku, nie rozpaczaj!

Zrób dla swoich włosów filiżankę tej herbaty! Nie żartujemy

Możesz o tym nie wiedzieć, ale wbrew pozorom siwe włosy w środku nie są siwe. To załamanie światła sprawia, że siwe włosy, które w rzeczywistości są przezroczyste, mają kolor popiołu. Jeśli wypełnimy włosy pigmentem, co ma miejsce w przypadku koloryzacji, kolor zmieni się.

Jednym z bardzo znanych, naturalnych barwników jest henna. Jednak również dzięki herbacie można uzyskać ciemniejszy odcień włosów, ponieważ zawiera ona ciemny pigment.

Składniki:

  • 6 łyżek suszonej czarnej herbaty
  • 3 litry wody
  • 3 łyżki octu jabłkowego

Sposób przygotowania:

W trzech litrach wrzącej wody zagotuj herbatę i zaparzaj dopóki nie ostygnie. Następnie odcedź płyn żeby usunąć wszystkie liście herbaty i dodaj 3 łyżki octu jabłkowego. Będzie on działał jak stabilizator koloru. Po prysznicu spłucz włosy uzyskaną mieszanką czarnej herbaty z octem i pozostaw na włosach na 15 minut. Możesz masować skórę głowy oraz wykorzystać do pomocy chochlę lub kubek.

Nie musisz spłukiwać włosów, ze względu na 100% naturalny skład produktu. Powtarzaj ten zabieg po każdym myciu włosów. Ciemny pigment zawarty w herbacie będzie stopniowo wypełniać i farbować włosy. W ciągu 2 tygodni powinnaś dostrzec znaczną różnicę, a włosy będą wyglądały zdrowiej i nabiorą przyjemny odcień.

Czarna herbata z octem pozwoli Ci naturalnie pokryć siwe włosy, bez chemii zawartej w farbie!

error: Treść zabezpieczona !!