Znajoma kwiaciarka zdradziła skuteczny sposób na odżywianie roślin doniczkowych. Moje storczyki w końcu kwitną jak szalone

Właściciel kwiaciarni radzi, jak odżywiać rośliny doniczkowe. Nawóz, który nic nie kosztuje skutecznie pobudza nawet najbardziej oporne rośliny do wzrostu i kwitnienia.

Dla większości roślin doniczkowych szczególnie korzystne są takie nawozy, które łatwo przygotować z powszechnie dostępnych składników. Dwie dawki nawozu potrafią sprawić, że pięknie zakwita storczyk, który wcześniej nie zachwycał wyglądem. Podstawowym składnikiem jednego z takich nawozów są skórki z bananów.

Nie brakuje ich w naszych domach, ponieważ banany należą do najpopularniejszych owoców na świecie. Skórki z bananów są bogatym źródłem wielu minerałów, w ty magnezu i potasu. Dzięki temu ze skórek z bananów może powstać wysokiej jakości nawóz dla roślin doniczkowych w Twoim domu.

Nawóz ten może być używany na dwa sposoby. Wysuszone skórki należy zmiażdżyć i zakopać w ziemi w pobliżu korzeni rośliny. Drugi sposób polega na tym, że skórkę z banana zalewamy około 1l wody i pozostawiamy na 1 dobę.

Tak przygotowanym płynem podlewamy rośliny. Należy pamiętać, aby nie zasilać roślin zimą. Nawozu za skórki z banana można użyć do odżywiania storczyków, pelargonii, kaktusa bożonarodzeniowego i innych roślin. Wskazówka: za pomocą skórki z banana można usunąć kurz i wypolerować powierzchnię liści roślin doniczkowych. Liście będą skutecznie oczyszczone z brudu i uzyskają piękny połysk.

Inne sposoby wykorzystania skórki z banana.

Skórki z banana można użyć do zmiękczania mięsa. Na dnie brytfanny pod mięsem przeznaczonym do pieczenia układamy dojrzałe skórki z banana. Skórka zmiękczy mięso i zapobiegnie jego wysychaniu. Pieczeń nabierze dodatkowych walorów smakowych.

Za pomocą skórki z banana można skutecznie usunąć z powierzchni zębów osad z herbaty, wina, kawy lub nikotyny.

To doskonały, naturalny sposób na wybielenie zębów i nadanie im zdrowego połysku. Minerały zawarte w skórce banana, takie jak magnez, potas i brom wzmacniają szkliwo zębów. Wystarczy pocierać zęby wewnętrzna stroną skórki systematycznie, codziennie przez co najmniej dwie minuty. Po upływie dwóch tygodni uzyskamy widoczny efekt wybielenia zębów w sposób naturalny, bez użycia naturalnych substancji chemicznych.

Skórka z banana odmłodzi naszą skórę i pomoże uporać się z niektórymi problemami dermatologicznymi.

Zawarte w skorce witaminy, minerały i przeciwutleniacze sprawią, że nasza skóra stanie się zdrowsza, gładsza i bardziej promienna. Wystarczy co kilka dni masować twarz wewnętrzną stroną skórki banana. Zawarte w niej kwasy owocowe ułatwiają usuwanie martwych komórek naskórka.

Ponadto skorka z banana to doskonały środek łagodzący podrażnienia skóry spowodowane np. ukąszeniem owada.

Za pomocą skórki z banana można pozbyć się brodawek. Należy codziennie przed pójściem spać nałożyć na brodawkę kawałek skórki banana, zakleić plastrem i pozostawić na noc. Po upływie tygodnia brodawka przestanie istnieć.

Skórka z banana to dobra alternatywa dla pasty do butów.

Wystarczy wetrzeć skórkę w skórzane buty i wypolerować je szmatką. Brud zostanie skutecznie usunięty, a buty uzyskają elegancki połysk.

Zawarte w skorce kwasy owocowe sprawiają, że można jej również użyć do czyszczenia srebrnej biżuterii.

Wystarczy przetrzeć przedmioty ze srebra kawałkiem skórki, a następnie wypolerować je czystą, miękką szmatką. Biżuteria odzyska swój naturalny blask.

Skórka z banana może okazać się skuteczna w walce z niektórymi szkodnikami.

Zapach rozkładających się bananów odstrasza mszyce. Chcąc pozbyć się tych szkodników należy zakopać skórki banana obok zaatakowanych roślin. Dodatkowo minerały zawarte w bananach wspomogą odżywianie roślin.

error: Treść zabezpieczona !!