Sposób na chorą tarczycę – Lekarze przyznają, że tarczycę najlepiej leczą nie leki, ale sposób odżywiania.

Zdaniem endokrynologów, czyli specjalistów od chorób tarczycy, skuteczniejszym sposobem od wdrożenia leczenia farmakologicznego jest całkowita zmiana stylu życia, a zwłaszcza naszego odżywiania.

Źródło problemów tkwi zatem w naszym codziennym jadłospisie. Musimy wiedzieć co jest zalecane dla osób, które zmagają się z dysfunkcjami ze strony tarczycy. Jej niedoczynność, nadczynność, Hashimoto i inne przypadłości ze strony tego organu wymagają specjalistycznego podejścia i znajomości grup żywieniowych, których powinniśmy się wystrzegać.

Lekarze uważają, że na znaczną poprawę samopoczucia pacjenta ma wpływ odrzucenie produktów zawierających gluten. Osłabia on pracę tarczycy, dlatego musimy unikać wszelkich bułeczek, pieczywa i ciast na bazie białej mąki.

Należy też mocno ograniczyć cukier, który również zaburza pracę tarczycy. Wyeliminuj olej rzepakowy na rzecz oleju słonecznikowego, masła, bądź smalcu. Jeżeli chcesz czuć się dobrze na co dzień, pomimo tych zaburzeń, pamiętaj o regularnym oczyszczaniu organizmu.

Michał Tombak, znany ze swoich książek o leczeniu naturalnym, opracował specjalną recepturę na nalewkę z pestek jabłek. Ma ona niezwykle skuteczne właściwości oczyszczające.

Składniki

  • 40 pestek z jabłek
  • 100 ml spirytusu

Sposób przygotowania

40 pestek jabłek rozdrobnij i umieść w szklanej butelce. Zalej je zalecaną porcją spirytusu. Tak przygotowaną miksturę odstaw w ciemne miejsce na 7 dni. Po tym czasie możesz rozpocząć kurację.

Zalecana dawka to 7 kropel nalewki rozcieńczone w pół szklanki wody. Stosuj ją raz dziennie, 15 minut przed posiłkiem. Kurację można powtarzać co trzy miesiące.

error: Treść zabezpieczona !!