Prosty i szybki test – sprawdź czy w twoim ciele panują grzyby. Lepiej tego nie bagatelizować

Jeśli podejrzewasz, że w Twoim organizmie może być problem z grzybicą ogólnoustrojową, możesz rozwiać te przypuszczenia dzięki prostemu testowi, który możesz wykonać w domu od ręki.

Do jego wykonania potrzebujesz wyłącznie… swojej śliny! Tak! Tylko tyle. To dzięki niej dowiesz się
czy Twojemu organizmowi zagrażają grzyby.

Przyjmowanie antybiotyków, które niszczą florę bakteryjną może wpływać na problemy z candida. Wpływ mają również stosowanie antykoncepcji doustnej i leków steroidowych. wszystko to sprzyja rozwojowi grzybicy ogólnoustrojowej.

Zagrożenie powstania grzybicy dotyczy nas równie z w momencie, gdy nasze ciało jest osłabione, np. gdy mamy osłabioną odporność i katar, szczególnie jednak w okresie sprzyjającym rozwojowi wirusów, czyli w okresie jesienno-zimowym.

“Test śliny” na candide – jak go wykonać?

Grzyby znajdujące się w ludzkim organizmie produkują toksyny, które zakwaszają organizm. Z kolei zakwaszenie utrudnia pracę jelit i tworzy sprzyjające warunki do dalszego rozwoju grzybów. Często to błędne koło okazuje się być tragiczne w skutkach.

Aby test wyszedł wiarygodny, należy wykonać go zaraz po przebudzeniu, przed umyciem zębów.

Zbierz ślinę w ustach, sięgnij po szklankę wody i spluń do niej. Pamiętaj jednak, że szklanka powinna być czysta i przezroczysta, by była możliwa obserwacja, jak zachowa się ślina.

Obserwuj ją co 15 minut przez godzinę. Jeśli okażesz się być zakażony grzybem, zauważysz:

  • rozdrobnienie śliny, które będzie przypominać chmurę opadającą na dno lub unoszące się jak mgła aerozolowa;
  • odnogi ciągnące się od reszty śliny, unoszące się na powierzchni;

Możesz być spokojny, jeśli Twoja ślina opadnie na dno w jednolitym prostym strumieniu. To zachowanie jest prawidłowe i świadczy o tym, że nie jesteś zakażony grzybicą.

Koniecznie udostępnij i podziel się artykułem z bliskimi, niech również sprawdzą stan swojego zdrowia!

error: Treść zabezpieczona !!