Zapomnij o bólu dzięki tej poradzie fizjoterapeuty: Ćwicz tylko 10 minut rano.

Ćwiczenia poranne dodające energii na cały dzień.

Zacznij dzień od kilku ćwiczeń w porannej rutynie. Nawet jeśli masz napięty harmonogram, to zwiększą one twoją siłę, humor i pozytywną energię na cały dzień. Wygodnie i powoli wykonywane, najlepiej w pozycji leżącej, przynoszą one czystą przyjemność. Ćwiczenia rozciągające kręgosłup

Zacznij od głębokiego oddechu, wznosząc ręce wysoko nad głową i oprzyj dłonie o ścianę. Proste kolana i rozstawione palce stóp są kluczowe. Pozostań w tej pozycji przez pięć sekund, oddychając i rozluźniając się. Trzykrotne powtórzenie tego ćwiczenia pomoże rozciągnąć kręgosłup.

Ćwiczenia na rozgrzanie stawów

Połóż prawą stopę na plecach, zginając przy tym prawe kolano i chwyć je obiema rękami. Oddychaj głęboko przez 5 sekund i zmień nogi. Wykonując to ćwiczenie 4-5 razy dla każdej nogi, rozciągniesz stawy i wzmocnisz mięśnie pośladków.

Ćwiczenia do przodu

Na łóżku rozluźnij się, wykonując głębokie oddechy. Następnie wykonaj jeszcze głębszy wdech i wydech, pochylając się coraz bardziej. Dziesięciokrotne powtórzenie tej czynności rozluźni twoje ciało, przygotowując kręgosłup na pracowity dzień. Jest to niezbędne ćwiczenie dla osób, które spędzają większość dnia siedząc.

Ćwiczenia na klatkę piersiową i kolana

Leżąc na plecach, połóż ręce na brzuchu. Utrzymaj tę pozycję przez 10 sekund i powtórz ją 5-6 razy. Dzięki temu ćwiczeniu, które łatwo pobudza umysł i ciało, doskonale rozpoczniesz dzień.

Ćwiczenia obrotowe

Ulepszają krążenie krwi i wzmacniają mięśnie pleców. Wyprostuj jedną rękę, a drugą rozciągnij uginając kolana. Dotykaj materaca łopatkami, utrzymując pozycję przez 10 sekund. Powtórzenie ćwiczenia w odwrotnej kolejności i wykonanie 5-6 powtórzeń sprawi, że poczujesz się pełen energii.

Te proste ćwiczenia szybko dodadzą Ci energii, poprawią zdrowie i przygotują do nowego dnia. Idealne na rozpoczęcie dnia – spróbuj sam! Podziel się tym artykułem z przyjaciółmi, jeśli był dla Ciebie pomocny.

error: Treść zabezpieczona !!