Szerokie uda, cellulit, i żylaki odchodzą w niepamięć: Efekt – Wystarczy 8 minut ćwiczeń.

Oferujemy zestaw ćwiczeń zaprojektowanych specjalnie dla Ciebie, który nie tylko przyczyni się do wzmocnienia nóg i zmniejszenia cellulitu, ale również poprawi krążenie krwi oraz pomoże zapobiegać żylakom lub złagodzić symptomy związane z tą uciążliwą dolegliwością.

Gdy dowiesz się, że wszystkie te ćwiczenia możesz wykonać w zaciszu domowym, zaledwie w 8 minut, ten post z pewnością zyska w Twoich oczach. Idealnie jest rozpocząć ćwiczenia po krótkiej rozgrzewce. Do tego celu świetnie nadaje się następująca pozycja: leżąc w lekkim zgięciu, umieść dłonie na jednym kolanie, drugą nogę wysuń na bok. Wykonaj ćwiczenie 5 razy na każdą stronę.

Skoki gwiazdy Pamiętasz zabawy z dzieciństwa? Zaczynamy ze złączonymi nogami i dłońmi przy bokach. Następnie delikatnie ugnij kolana, skocz do góry, rozkładając ręce nad głową, a nogi szerzej niż ramiona. Przy lądowaniu złącz nogi i wróć ręce do boków, starając się je maksymalnie wyprostować. Powtarzaj przez minutę.

Ćwiczenia boczne Utrzymując lekko ugięte kolana, dłonie spleć pod brodą. Przesuwaj się na szerokość ramion, najpierw w prawo, potem wracaj do wyjściowej i idź w lewo, trzymając ciało lekko pochylone do przodu. Nie ruszaj rękoma. Wykonaj ćwiczenie 10 razy w każdą stronę.

Pływanie na sucho Leżąc twarzą do ziemi, wyciągnij ręce przed siebie. Na przemian podnoś lewą rękę i prawą nogę, a potem prawą rękę i lewą nogę. Pamiętaj o odpowiednim oddychaniu. Powtórz 30 razy, po 15 dla każdej strony.

Superman Ćwiczenie podobne do pływania na sucho, lecz podnosisz jednocześnie ręce i nogi. Wykonaj 15 powtórzeń.

Przysiady ze ścianą To ćwiczenie możesz wykonać nawet podczas mycia zębów, w przerwie w pracy lub przed rozpoczęciem treningu. Twoje kolana będą wdzięczne za każdym razem, gdy je wykonasz. W tym ćwiczeniu kluczowa jest pozycja nóg.

Odstaw od ściany o 60 cm, opierając plecy. Obniżaj się, aż kolana uformują kąt 90 stopni. Utrzymuj pozycję przez 30 do 60 sekund i powtórz 2-3 razy.

Kolana razem To ćwiczenie można wykonywać w trzech wariantach. Leżąc na plecach, podnoś kolana, starając się przycisnąć je jak najbliżej klatki piersiowej.

Drugą opcją jest wykonanie ćwiczenia w pozycji stojącej, przyciągając na przemian każde kolano jak najbliżej klatki piersiowej, pamiętając o wyprostowanym plecach.

Bonus – pozycja relaksacyjna i profilaktyka żylaków Ta prosta statyczna pozycja, wykonywana codziennie, może przynieść znaczące korzyści dla zdrowia i samopoczucia. Wypróbuj ją po pracy, np. oglądając telewizję, aby zapewnić sobie relaks i ochronę przed żylakami.

Oprócz łagodzenia obciążenia dla serca i układu krążenia, ta pozycja jest skuteczną metodą przeciwdziałania żylakom, poprawiając krążenie krwi, trawienie, łagodząc obrzęki stóp, stymulując gruczoły dokrewne, poprawiając układ nerwowy i jakość snu, a także redukując stres i napięcie.

Wymagana jest wygodna odzież i trochę przestrzeni. Wystarczy oprzeć stopy o ścianę, rozluźnić ramiona i poświęcić na to 10-15 minut, nie robiąc nic poza odpoczynkiem w tej pozycji. Jako bonus, dodaj proste ćwiczenie oczu, które polega na kręceniu nimi zgodnie i przeciwnie do ruchu wskazówek zegara przez 30 sekund, co może dodatkowo rozluźnić napięcie w miednicy i dolnym odcinku kręgosłupa, a także przynieść ulgę bolącemu nerwowi kulszowemu.

error: Treść zabezpieczona !!