Dieta bez cukru – nie poznasz się w lustrze. Nawet moja babcia straci na wadze. Jedz mięso i ryby, pomiń banany i jabłka

Dieta węglowodanowa – sposób na skuteczne odchudzanie.

Odchudzanie dla niektórych osób wydaje się bardzo łatwe, gdyż uważają, że wystarczy po prostu mniej jeść. Nie zawsze jednak zmniejszenie racji żywnościowych wystarczy, by zrzucić zbędne kilogramy. Szybkość utraty na wadze zależy od wielu czynników, nie tylko od silnej woli.

Poniżej przedstawiamy skuteczny sposób na odchudzanie dla osób, które mają z tym problem. Jest to dieta, będąca połączeniem diety bez węglowodanów, z dietą dietetyka i trenera fitness Jorge Cruz, posiadająca nazwę w postaci liczby „100”.

Dieta węglowodanowa „100” – na czym polega?

Podstawową zasadą tej diety jest jedzenie nie więcej niż 100 kalorii dziennie pochodzących od tzw. kalorii cukrowych. Według wielu trenerów to właśnie cukry najbardziej powodują otyłość brzuszną. W celu stwierdzenia zawartości cukrów w danym produkcie, przez dietetyków została opracowana formuła, polegająca na pomnożeniu węglowodanów przez liczbę 4. 

Przykład:

Jeden banan zawiera około 25 gram węglowodanów, więc: 25 g x 4 = 100 kcal cukrowych – wynika z tego, iż możemy zjeść tylko jednego banana dziennie.

Zdaniem dietetyka Jorge Cruz, aby dieta była w pełni skuteczna należy przestrzegać określonej liczby kalorii dziennie. Każdy z trzech głównych posiłków tj. śniadanie, obiad i kolacja, nie powinien przekraczać 400 kalorii. 

Każda z trzech przekąsek, natomiast nie może przekroczyć 50 kalorii. Dzięki tym wyliczeniom uzyskuje się dietę o dziennej kaloryczności, wynoszącej niecałe 1500 kcal.

Z uwagi na to, że dieta zawiera naprawdę niskie zawartości cukrów, jest ona bardzo skuteczna, a spadek wagi jest zauważalny już w pierwszym miesiącu jej stosowania.

Jakie produkty zawierają najmniej węglowodanów?

error: Treść zabezpieczona !!