Zgub nawet 7 kg w miesiąc – Odkryj łatwą dietę witaminowo-białkową.

Prostota i efektywność charakteryzują dietę witaminowo-białkową, która wyróżnia się na tle ekstremalnych metod redukcji wagi. Głód nie będzie Twoim częstym towarzyszem, a możliwa jest utrata 5-7 kg w przeciągu zaledwie 10 dni.

Codzienne spożywanie witamin i białek, rozłożone na różne pory, to podstawa tej diety. Pozwala to na mniejsze porcje jedzenia, ale spożywane są one rzadziej, co korzystnie wpływa na zdrowie. Znacząca utrata masy ciała oraz przemiana materii są możliwe dzięki takiemu sposobowi odżywiania się.

Owoce i warzywa, będące bogactwem witamin, minerałów oraz antyoksydantów, są nieocenione dla zdrowego funkcjonowania naszego organizmu. Są one fundamentem zdrowego jadłospisu, dostarczając obfitości błonnika i wody, co sprzyja trawieniu.

Kluczowe w naszej diecie jest białko, które ma zasadnicze znaczenie dla wzrostu oraz regeneracji tkanek. Jego niedostatek może mieć negatywne konsekwencje, oddziałując na stan hormonów, mózgu, wątroby oraz aktywność enzymów. Wyeliminowanie białka z diety może powodować poważne szkody w organizmie.

Kapustę, pomidory, ogórki, jabłka, a także inne warzywa i owoce zaleca się w diecie. Natomiast produkty wysokowęglowodanowe jak winogrona, morele, czy mango warto ograniczyć. Nie zaleca się spożywania ziemniaków, grochu czy kukurydzy, ale wskazane są pokarmy bogate w białko.

Pić możemy czystą wodę oraz napary ziołowe i herbaty bez dodatku cukru – bez żadnych ograniczeń.

W ramach diety witaminowo-białkowej należy ograniczyć spożycie słodyczy, tłustych dań, pieczywa, a także unikać sosów, majonezu, ketchupu i ostrych przypraw.

Przykładowy pięciodniowy jadłospis prezentuje się następująco:

  1. dzień rozpoczyna się od śniadania z dwóch jajek na twardo, a kończy kolacją z 100 g gotowanego kurczaka.
  2. dzień otwiera 50 g niskotłuszczowego sera na śniadanie, a zamyka 150 g pieczeni wołowej na kolację.
  3. dzień to start z 100 g twarogu rano i 150 g pieczonego kurczaka wieczorem.
  4. dzień zawiera śniadanie z 40 g twarogu, a na koniec dnia 150g kurczaka.
  5. dzień proponuje na śniadanie dwa jajka przepiórcze i ser, kończąc na kolacji z 100 g pieczonej ryby.

Po tych dniach można powtórzyć menu przez kolejne pięć dni, stosując tę dietę przez przynajmniej dwa do trzech miesięcy.

error: Treść zabezpieczona !!