Gdzie najlepiej zorganizować przyjęcie urodzinowe?

Planujesz organizację przyjęcia urodzinowego i zastanawiasz się gdzie najlepiej je urządzić, by miło spędzić czas i uczcić urodziny w gronie najbliższych? Zachęcamy do przeczytania tego wpisu, który pomoże Ci podjąć tę decyzję.

Organizacja urodzin poza domem

Jeśli chcesz zorganizować imprezę poza domem, warto odpowiednio wcześniej pomyśleć o planowaniu tego wydarzenia. Lista gości musi być gotowa wcześniej, aby rezerwując lokal, stolik czy atrakcje poddać obsłudze dokładna ilość osób. Teraz pomyśl, w jakim miejscu chciałbyś zorganizować urodziny.

Przyjęcie w restauracji

Przyjęcie urodzinowe w restauracji jest jedną z lepszych opcji. Lokale chętnie organizują takie przyjęcia i stają na wysokości zadania, aby wieczór minął w miłej atmosferze. Restauracja Otwarta w Lublinie zadba o Ciebie i Twoich gości, sprawi, że nie będziesz musiał niczym się przejmować.

Plusy organizacji urodzin w restauracji:

 • Nie martwisz się przygotowaniami.
 • Oszczędzasz czas, chociażby nie musisz sprzątać przed i po imprezie.
 • Jeśli masz małe mieszkanie, opcja organizacji uroczystości w lokalu jest idealna.
 • Restauracja zapewni Twoim gościom różnorodność dań i napojów.
 • Niektóre lokale jak np. Kuchnia Otwarta Lublin proponuje selekcję win, która jest idealnie dopasowana pod zamówione potrawy.
 • Spokojnie spędzisz wieczór razem z bliskimi.

Aktywnie spędzone urodziny

Jeśli jednak chcesz zaskoczyć swoich gości i nie lubisz nudy, pomyśl o zabraniu swoich przyjaciół np. do kina czy escape room’u. Gokarty, park linowy lub trampolin czy wspólne pójście na strzelnice to kolejny świetny pomysł. Aktywności te spodobają się na pewno wszystkim gościom, niezależnie od płci.

Przyjęcie urodzinowe w domu

Jeśli planujemy zorganizować imprezę urodzinową, w pierwszej kolejności musimy wybrać miejsce, w którym ma odbywać się uroczystość oraz datę przyjęcia.  Jeśli chodzi o wybór terminu to najlepiej, gdyby był to weekend tak, aby goście spokojnie mogli się bawić bez zamartwiania się o pracę. Dlatego gdy, data Twoich urodzin wypada w środku tygodnia – postaraj się zrobić imprezę parę dni wcześniej lub później – właśnie w dni wolne od pracy. Jeśli to masz już zaplanowane, czas przejść do wyboru miejsca.

Organizacja przyjęcia urodzinowego w domu jest chyba najczęściej wybieraną opcją. Wpływa na to po pierwsze wygoda – nie trzeba szukać miejsca i pamiętać o rezerwacji lokalu oraz budżet. Impreza w domowym zaciszu z reguły powinna wynieść nas taniej niż wspólne wyjście na miasto z rodziną i przyjaciółmi.

Plusy organizacji imprezy w domu:

 • Nie ogranicza Cię czas trwania imprezy.
 • Imprezę w domu możesz zrobić ”po kosztach”.
 • Masz komfort, że jesteś u siebie.
 • Nie musisz organizować jej z dużym wyprzedzeniem.
 • Swoim gościom możesz zaproponować ciekawe formy zabawy. Istnieje wiele gier imprezowych, które sprawiają frajdę wielu osobom. Oprócz tego masz do dyspozycji klasyczne planszówki bądź gry na konsolach np. taneczne. Wystarczy tylko powtarzać ruchy wyświetlane na telewizorze, konsola śledzi ruchy – kontroluje poprawność układu oraz liczy punkty.

Jednak organizacja domówki, będzie wymagała od Ciebie największego nakładu pracy. Musisz przygotować mieszkanie na wizytę gości, posprzątać, zaplanować rozmieszczenie stołu i krzeseł, a następnie przygotować ich odpowiednią ilość, tak aby miejsc starczyło dla każdego gościa. Jeśli masz ochotę to na tym etapie warto pomyśleć o dekoracjach – zaczynając od tych na stole jak serwetki, kwiaty, a kończąc na tych nieco większych jak np. balony. Następnie musisz pomyśleć o przekąskach i napojach. Jedzenie możesz przyrządzić sam bądź zamówić catering, wszystko zależy od Twojego czasu, budżetu, ale i umiejętności kulinarnych.

error: Treść zabezpieczona !!