Odkryj domowy sekret na piękną skórę: herbata z liści mniszka lekarskiego to lepszy wybór niż kosmetyki.

Symbol wiosny, mniszek lekarski, w dzisiejszych czasach zyskuje nowe zastosowania poza tradycyjnymi wiankami i produkcją miodu, pomagając w zupełnie innym obszarze.

Herbatka z mniszka lekarskiego jest nie tylko smaczna, ale również idealna dla tych, którzy chcą wspomóc metabolizm, odchudzanie, rozwiązać problemy trawienne czy skórne.

Na co pomaga herbata z mniszka lekarskiego?

Wewnętrzne zastosowanie herbaty to:

  • Dbając o wątrobę, przynosi jej zdrowie
  • Ulga przy zgadze i problemach żołądkowo-jelitowych oraz nerkowych
  • Poprawa i wspieranie przemiany materii
  • Wspomaganie odchudzania oraz detoksykacji

Zewnętrzne zaś użycie obejmuje:

  • Pomoc przy egzemach, wysypkach i żylakach
  • Redukcja trądziku
  • Łagodzenie plam pigmentacyjnych i podrażnień skóry

Liście mniszka lekarskiego, pełne witamin C, B i prowitaminy A, są również źródłem minerałów jak potas, sód, czy żelazo, a także innych cennych składników jak chlorofil i inulina.

Aby przygotować zdrowotną herbatę liściastą, wystarczy uwarzyć 4 – 10 g suszonych liści w 150 ml wody, gotując przez 10 minut. Taką herbatę można pić trzy razy dziennie lub stosować zewnętrznie na skórę.

Herbatę mniszka lekarskiego cenimy za jej właściwości odchudzające. Dietetycy szczególnie doceniają jej wpływ na przyspieszenie metabolizmu i skuteczność w rozkładaniu tłuszczów.

Chcesz przygotować herbatę wspierającą odchudzanie i oczyszczanie? Zacznij od zalania 1 łyżeczki korzenia mniszka 300 ml wody na noc. Rano gotuj i po ochłodzeniu – delektuj się przed i po posiłkach. Także herbatka z suszonych liści będzie znakomita.

Dla smaku i dodatkowych korzyści możesz dodać cynamon lub oregano. Taki napar może wspomagać nie tylko proces odchudzania, ale również poprawia stan zdrowia przewodu pokarmowego, działa odkwaszająco na żołądek i oczyszcza organizm, korzystnie wpływając na wątrobę i nerki.

error: Treść zabezpieczona !!