20 kg ogórków z jednej rośliny: Posadź ogórki wiosną zgodnie z tą metodą, a zbiory będą obfite

Posiadanie własnych zbiorów jest fantastyczne. Cieszenie się warzywami z własnego ogrodu jest cudownym doświadczeniem. I dlatego zawsze szukamy sposobów, aby wyhodować je choć na małym kawałku własnej ziemi i uzyskać jak najwięcej owoców z jednej rośliny. 

Wyobraź sobie, że dzięki tej metodzie z jednego krzewu ogórków możesz mieć nawet 20 kg tego smacznego warzywa i spokojnie uprawiać je na balkonie.

Ważne jest, aby zapewnić sadzonkom jak najlepsze warunki!

Ogórki potrzebują ciepłego miejsca, więc weź plastikowe wiadro i ułóż w nim skoszoną trawę do około 3/4 wysokości wiadra.

Połóż w nim warstwę ziemi.

Konieczne również będzie stopniowe nawadnianie. Plastikowa butelka o pojemności 2 l i 1 nakrętka nada się do tego celu idealnie. 

Butelkę napełnij wodą, włóż ją szyjką (czyli do góry dnem) w ziemię i przykręć jedną śrubę do dna butelki.

Następnie wyciągnij śrubę tak, aby pozostał mały otwór, z którego woda będzie stopniowo wypływać. Wyciągnij butelkę z ziemi, ostrożnie odwróć ją i zsuń w dół.

Wykop dół o głębokości około 10 cm. Weź sadzonkę ogórka i posadź. Dokładnie dociśnij glebę dookoła rośliny .

Weź trzy patyki, które posłużą jako podpora i włóż je do gleby, jak pokazano poniżej. Odstaw na godzinę.

Teraz podlej dużą ilością wody sadzonkę.

Dzięki temu, że ogórki są posadzone w wiadrze unikniesz problemu z mrówkami. Ogórki lubią wilgoć, a mrówki nie. Ze względu na to, że gleba wciąż będzie wilgotna, nie zadomowią się tam.

Gdy pierwsza porcja wody wsiąknie, ponownie podlej ogórka tak, aby warstwa wody znajdowała się nieco ponad powierzchnią. 

Owiń ogórek wąsami wokół patyków.

Gdy woda całkowicie wsiąknie, dodaj trochę więcej ziemi, tak aby sięgała do krawędzi wiadra. W ten sposób możesz uprawiać ogórki na własnym, nawet niewielkim balkonie 🙂

error: Treść zabezpieczona !!