Skuteczna indyjska metoda leczenia bólu za pomocą dłoni – Ból głowy, stawów i lęki znikną.

Każdego dnia może nas dopaść ból, zarówno ten psychiczny, jak i fizyczny. Często nie wiemy, jak sobie z nim skutecznie poradzić.

O ile kiedyś dużą popularnością cieszyły się leki, zastrzyki czy też tabletki przeciwbólowe, o tyle teraz coraz więcej ludzi sięga po jogę! Sprawia ona, że ludzie czują się znacznie lepiej!

Medycyna z zachodu od lat sugeruje, że joga pozytywnie wpływa na pewną część mózgu, która w głównej mierze odpowiada za odpoczynek oraz relaks.

Należy tutaj dodać, że nie chodzi całkowicie o wykonywanie przeróżnych oraz zaawansowanych pozycji akrobatycznych. Mowa tutaj przede wszystkim o wykonywaniu pełnego oddechu, pewnej gestykulacji oraz medytacji, co przekłada się na całkowite zwiększenie naszej świadomości co do własnego ciała.

Mudra gestów wywodzi się z Indii. Znana jest z tego, że za jej pomocą można pobudzić różne części ciała, a także złagodzić bóle oraz skutecznie zwalczyć przeróżne dolegliwości.

Palce w odniesieniu to ezoteryki mają duże znaczenie. Każdy z nich odnosi się do czegoś innego, a są to m.in. powietrze, woda, przestrzeń, ogień, ziemia. Warto spróbować wykonywać mudrę regularnie, co pozwoli zdobyć przekonanie, że naprawdę ma ona zbawienne działanie.

Już teraz poznaj 8 najbardziej popularnych mudr, które z powodzeniem mogą być wykonywane zarówno za dnia, jak i nocą.

Gyan Mudra – mudra wiedzy

Z samej nazwy możemy łatwo wywnioskować, że ta mudra w głównej mierze poprawia koncentrację, pamięć oraz jest skuteczna podczas walki z bezsennością. Ponadto wyzbywa się lenistwa i przekłada się na entuzjazm oraz kreatywne działanie.

Do wykonania mudry należy połączyć palec wskazujący z czubkiem kciuka. Wolne palce możemy nieco wyprostować bądź przygiąć, aby uzyskać wygodną pozycję.

Vayu Mudra – mudra powietrza

Dokucza Tobie niepokój życiowy? W takim razie ta mudra jest dla Ciebie. Oprócz tego wspomaga wyzbycie się powietrza, które nagromadzone jest w żołądku. Skutecznie walczy również z chorobami, jak m.in. Parkinson, zapalenia stawów czy też bóle kręgosłupa.

Palec wskazujący minimalnie zegnij oraz przyłóż kciuk, aż do momentu odczucia lekkiego nacisku. Pozostałe palce możesz lekko wyprostować oraz rozciągnąć w miarę możliwości.

Shunya Mudra – mudra pustki

W przypadku problemów ze słuchem, Shunya Mudra może okazać się pomocna. Skutecznie pomaga również we wszelkich bólach, które mają podstawy właśnie u uszu. Gdy pojawią się efekty, można zakończyć stosowanie tej mudry.

Środkowy palec należy zgiąć oraz docisnąć do niego kciuk. Pozostałe palce należy wyprostować w jak największy możliwym stopniu.

Prana Mudra – mudra życia

Mięśnie wydają się słabe oraz kompletnie pozbawione sił? Prana Mudra może znacząco wspomóc ich funkcjonowanie. Ta mudra jest jedną z kluczowych, znacząco pomaga zachować równowagę w organizmie oraz pomaga w walce z bezsennością oraz problemami wzrokowymi.

Serdeczny oraz mały palec należy zgiąć. Następnie czubek kciuka powinien dociskać ugięte palce, a pozostałe powinny zostać wyprostowane.

Varun Mudra – mudra wody

Mudra typu Varun pomaga zniwelować problemy ze stawami, głównie związane z zapaleniami oraz bardzo pozytywnie wpływa na skórę.

Opuszki małego palca oraz kciuka należy złączyć. Resztę palców wyprostuj.

Jal-shaamak-mudra – mudra wody

Ta mudra skutecznie usuwa zbyt duże ilości wody z organizmu. Jeśli doskwiera Tobie łzawienie z oczu, nadmierna potliwość bądź katar, to koniecznie wypróbuj tę mudrę.

Kciuk należy umieścić na małym palcu u tej samej dłoni oraz minimalnie go docisnąć z wyczuciem. Wierzenia twierdzą, że woda (mały palec) tłumiona jest poprzez nacisk ognia (kciuk).

error: Treść zabezpieczona !!