Warto dowiedzieć się, jak wykorzystać sodę oczyszczoną w swoim ogrodzie: Nawożenie roślin to sposób na to, by były one piękne oraz bujne.

Soda oczyszczona strażnikiem twojego ogrodu

Soda oczyszczona w ogrodzie jest roztworem, który będzie przyjacielem twojego ogrodu. Dzięki niej spadnie kwasowość gleby, a rośliny nie będą zagrożone przez szkodniki i choroby.

W tym artykule powiemy ci jak wesprzeć dorastanie twoich roślin w ogrodzie. Jest ona całkowicie bezpieczna dla twoich upraw. Dotyczy to sadzonek i dojrzałych roślin.

Okazałe ogórki

Dzięki 10 l gorącej wody i 60 kg sody oczyszczonej twoje zbiory będą okazem zdrowia, a ogórki wyróżniać się będą swoją zielenią.

Jak to zrobić?

Potrzebujesz: konewki, pojemnika bądź większego wiadra z gorącą wodą. Do niej wsyp sodę oczyszczoną i całość wymieszaj. Pozostaw zawartość pojemnika do czasu osiągnięcia temperatury pokojowej. Następnie każda sadzonka powinna otrzymać swoją porcję nawozu. Najlepiej będzie wykonać czynność, gdy nie będzie wilgoci wczesnym rankiem lub gdy słońce będzie już zachodzić.

Rośliny pod parasolką

50 g sody oczyszczonej wraz z 50 g płynnego mydła i 10 l wody po wymieszaniu warto rozpylić na liście. Skutkiem będzie ochrona przed owadami, zarazami. Ogórki będą bardziej apetyczne, gdyż dzięki sodzie zostanie przedłużony okres owocowania. Jednak wykonuje się to 3 razy w sezonie, gdyż w przeciwnym razie przedawkowanie poskutkuje zżółknięciem liści i zatrzymaniem rozwoju roślin.

Pułapka na mszyce

Pozbędziemy się m.in. mszyc za pomocą roztworu 2 łyżeczek sody wlanej do 1/2 litra wody. Uważajmy jednak na stosowane dawki, ponieważ jej przekroczenie zaszkodzi liściom roślin.