Oto sekret domowej roboty wybielacza, który kosztuje bardzo niewiele. Składniki można znaleźć wszędzie. Prawdopodobnie masz wiele z tych przedmiotów w swoim własnym domu.

Przepis mojej mamy na wybielacz: niezawodny i niedrogi, niezależnie od rodzaju tkaniny czy twardości wody.

Poniżej przedstawiam kilka sprawdzonych przeze mnie przepisów na wybielacze, które możesz wykonać w domu. Te składniki można kupić w każdym sklepie lub aptece. Możliwe jest również posiadanie ich w swoim domu. Chociaż asortyment dostępnych wybielaczy jest ogromny, nie zawsze możesz je mieć. Te metody są świetne, jeśli nie masz wybielacza w domu lub nie chcesz wydawać zbyt wiele pieniędzy.

Domowe sposoby na wybielanie ubrań

Musztarda lub nasiona gorczycy to najlepsze opcje na plamy z tłuszczu.

Składniki:

  • 1 litr wody
  • 2 łyżki stołowe musztardy w proszku lub olejku gorczycowego

Zagotuj wodę, a następnie usuń ją z ognia. Następnie dodać musztardę w proszku. Następnie odczekaj pół godziny przed odcedzeniem płynu. Niech rozwiązanie siedzieć przez co najmniej 30 minut przed moczenia ubrań. Następnego dnia rano umyj ubrania jak zwykle.

Odplamianie jedwabiu i wełny amoniakiem

Składniki:

  • 0,5 łyżki amoniaku
  • 0,5 łyżki nadtlenku wodoru
  • 5 l wody
  • 3 łyżki soli
  • 25g proszku do prania

Z podanych składników należy sporządzić roztwór. Roztwór ten należy wykorzystać do namoczenia przedmiotów z jedwabiu lub wełny przez pięć godzin. Następnie należy wyprać przedmioty używając odpowiedniego programu.

Usuń uporczywe plamy ze skarpet i koszul. Kwas borowy jest niezbędny do usunięcia starych plam.

Składniki:

  • 10 l wody
  • 20 g kwasu borowego

Proszek należy rozpuścić w wodzie. Pozostawić roztwór na ubraniach przez co najmniej dwie godziny. Po tym dwugodzinnym moczeniu wyprać ubrania jak zwykle. Kwas borowy może być również stosowany do pozbycia się grzyba.

Aspiryna jest równie skuteczna jak wybielacz w usuwaniu plam.

Zawarte w aspirynie kwasy acetylosalicylowe są bardzo skuteczne w usuwaniu żółtych plam, a także szarych odcieni na białych tkaninach. Wymieszaj 5 tabletek aspiryny z wodą. Użyj tego roztworu do namoczenia odzieży, którą chcesz wybielić. Następnie upierz ubrania.

Te metody pomogą Ci znów cieszyć się ubraniami bez brudu i plam.

error: Treść zabezpieczona !!