Jak wybielić plastik w kuchni. Usuń nieestetyczne żółte plamy w kilka chwil

Czy zastanawiałaś się kiedyś co zrobić z żółknącymi elementami z plastiku takimi jak uchwyty lodówki, mikrofalówki, pokrywa pralki, czy przełączniki światła?

Mamy na to prosty sposób, dzięki któremu wyposażenie Twojego domu będzie zawsze wyglądało jak nowe! Żółknięcie plastiku jest naturalnym procesem i nie oznacza, że zbyt rzadko myjemy wykonane z niego białe przedmioty. Dzieje się tak pod wpływem zmiany temperatur, promieni słonecznych oraz kontaktu z innymi przedmiotami, czy też ludzkimi dłońmi.

Na szczęście mamy kilka skutecznych sposobów na domowe wybielanie plastiku. Odtąd żółknące przedmioty nie będą spędzały Ci snu z powiek.

Ocet

Na początek obowiązkowo załóż rękawiczki ochronne. Następnie gąbkę kuchenną namocz w occie o stężeniu 70-80% i przecieraj nią pożółkłe elementy. Po odczekaniu ok. 5 minut wypłucz gąbkę w czystej wodzie i ponownie przetrzyj każdy element, zmywając z niego ocet.

Tradycyjne szare mydło

Kostkę szarego mydła 72% zetrzyj na tarce o drobnych oczkach. Zmieszaj z odrobina gorącej wody, aby uzyskać mydlaną papkę, którą następnie będziesz nanosić na pożółknięte miejsca. Po kilku minutach spłucz czystą wodą.

12% utleniacz do włosów

Przy tej metodzie również pamiętaj o rękawiczkach ochronnych. Utleniacz kupisz w sklepie fryzjerskim lub w drogerii.

Preparat nanieś gąbką bezpośrednio na element i odczekaj 10 minut, po czym spłucz. Dla lepszego efektu procedurę możesz powtórzyć.

Pasta do zębów

Pasta do zębów dzięki cząsteczkom ściernym również da efekt wybielenia. Możesz użyć najtańszej pasty. Nakładaj na powierzchnię, po czym spłucz wodą.

error: Treść zabezpieczona !!