Poczujesz się szczęśliwy przez cały dzień – wystarczy to: Sekret długowieczności i wiecznego piękna.

Zacznijmy od gimnastyki, aby dzień rozpocząć z energią.

Zostały już ocenione przez nas ćwiczenia z tej serii, które rozciągają i są źródłem energii. Teraz przyszła pora, byś Ty je wypróbował, rozciągając skutecznie kręgosłup, stawy i szyję.

Jak należy się rozciągać?

Pierwsze ćwiczenie to stanąć blisko ściany, dotykając jej biodrami, piętami, plecami oraz głową – całe ciało w linii prostej powinno być. Unieś ręce nad głową, przyciśnij je do ściany, a następnie, wdychając głęboko, wznosząc ręce, wyciągaj palce, dłonie, przedramiona w górę. Z wydechem rozluźnij ręce i oddychaj głęboko i powoli. To ćwiczenie powtórz od trzy do pięć razy.

Przejdźmy do drugiego ćwiczenia.

Stań prosto, plecy wyprostowane, dłonie przed twarzą zgięte w łokciach. Gdy weźmiesz wdech, jedną ręką sięgnij w górę, rozkładając dłoń na zewnątrz, drugą opuść w dół – jak gdybyś coś popychał i głowę w kierunku dłoni kieruj. Następnie wdech i wróć do wyjściowej pozycji, po czym odwróć ćwiczenie. Aby ramiona i kręgosłup rozciągnąć, wyciągnij je jak najdalej się da. Te dwa ćwiczenia prostotą swą dodadzą energii i kręgosłup rozciągną. Efekt? Natychmiastowa energia i siła, choć ćwiczenie szybkie, to skutki zauważalne od razu.

Dzięki temu zestawowi przez cały dzień szczęście będzie Ci towarzyszyć!

error: Treść zabezpieczona !!