Odwróć sytuację – ten przepis wyczyści Twoje płuca i gardło z niechcianego śluzu.

O ochronie zdrowia w czasie choroby:

Kiedy ostatnio zachorowałem, ten domowy środek bardzo mi pomógł i jestem przekonany, że może on również Tobie posłużyć, szczególnie przy pierwszych sygnałach niedyspozycji.

O działaniu wywaru:

Nasz wywar, naturalny i skuteczny, potrafi łagodzić ból gardła, wspomagać przy kaszlu, a także okazać się doskonałym wsparciem dla płuc i oskrzeli, ułatwiając odkrztuszanie śluzu.

O zaletach domowego środka:

Łączy on siłę najskuteczniejszych naturalnych środków przeciw infekcjom, kaszlowi i stanom zapalnym, a ja z własnej praktyki wiem, że w walce z grypą i przeziębieniami nie ma równie efektywnego leku wspomagającego.

O zastosowaniu przy pierwszych objawach:

Zastosowanie go w momencie pojawienia się pierwszych symptomów może znacznie złagodzić przebieg choroby, jej objawy, a czasem nawet zatrzymać rozwój dolegliwości. Moje doświadczenie pokazuje, że z kaszlem i śluzem radzi sobie w ciągu trzech dni.

O właściwościach składników:

Kurkuma:

Jest naturalnym fenomenem z licznymi korzyściami dla zdrowia. Jej związki, zwane kurkuminoidami, posiadają mocne właściwości lecznicze – od antyoksydacyjnych, przez przeciwzapalne, po antyseptyczne, przeciwbakteryjne i przeciwgrzybicze. Kurkuma to wsparcie dla płuc, niezastąpione w okresie zapaleń i rekonwalescencji.

Czosnek:

W sezonie grypowym i przy częstych przeziębieniach profilaktyczne leczenie czosnkiem jest kluczowe. Czosnek, będąc naturalnym antybiotykiem i antywirusem, wzmacnia odporność i pomaga zwalczać wirusy. Zaleca się jedzenie od jednego do dwóch ząbków dziennie, zwiększając dawkę do trzech lub czterech w okresie grypowym. Aby złagodzić nieprzyjemny zapach, można czosnek spożywać z olejem, mlekiem i miodem lub żuć pietruszkę.

Imbir:

Działa jako naturalny antybiotyk przeciw infekcjom dróg oddechowych. Eliminuje zarazki i korzystnie wpływa na układ trawienny. Najbardziej skuteczny jest w formie świeżej.

Sposób przygotowania przepisu:

Składniki:

  • 1 łyżeczka brązowego cukru lub miodu
  • 3 ząbki czosnku
  • korzeń imbiru
  • 1 łyżeczka startego korzenia kurkumy (lub przyprawy)

Wykonanie:

Czosnek i imbir obierz, a następnie pokrój na cienkie plasterki. Włóż je do garnka z wodą, dodając cukier i kurkumę. Wymieszaj składniki i zagotuj.

Po kilku minutach gotowania odcedź do szklanki. Wywar pij raz dziennie, kiedy zauważysz pierwsze objawy choroby lub kiedy będziesz chciał się pozbyć śluzu.

Uwaga:

Ten artykuł nie zastępuje tradycyjnego leczenia medycznego. W przypadku problemów zdrowotnych zawsze należy skonsultować się z lekarzem i stosować się do jego zaleceń!

error: Treść zabezpieczona !!