Soda oczyszczona to świetny dodatek do każdego ogrodu. Jest niezbędnym narzędziem dla ogrodników.

Soda oczyszczona to skuteczny i bezpieczny naturalny środek na szkodniki i choroby roślin uprawnych. Pomaga również zmniejszyć kwasowość gleby.

Soda oczyszczona jest bezpieczna zarówno dla sadzonek, jak i dojrzałych roślin. W tym artykule omówimy korzyści płynące z zastosowania tego naturalnego środka na wzrost roślin. Będzie to również zdrowe i odżywcze remedium, które zapewni Twoim ogórkom duże, zdrowe zbiory.

Wartość odżywcza roztworu

Składniki:

  • Ciepła woda 10 l
  • 60 g sody oczyszczonej

Przygotowanie i użycie

Do przygotowania roztworu potrzebna będzie większa konewka lub wiadro. Wymieszaj razem sodę oczyszczoną i gorącą wodę. Następnie schłódź roztwór do temperatury pokojowej. Po schłodzeniu roztworu, zalej nim każdą sadzonkę w półlitrówce. Najlepiej jest zastosować roztwór rano, a nawet w nocy, gdy na zewnątrz jest sucho i jasno.

Spray ochronny

Składniki

  • 10 l wody
  • 50 g sody oczyszczonej
  • 50 g mydła w płynie

Przygotowanie i użycie

Dobrze połącz wszystkie składniki. Następnie przelej mieszaninę do szklanej butelki do czyszczenia i spryskaj liście upraw. Trzy zabiegi wystarczą, aby pokryć cały sezon.

Przesadzanie z sodą oczyszczoną może spowodować, że liście upraw zaczną żółknąć i przestaną dojrzewać. Soda oczyszczona może być stosowana do zwalczania szkodników i chorób roślin. Soda oczyszczona może również poprawić smak zielonych ogórków.

Domowy środek do walki z mszycami

Składniki:

2 łyżeczki sody oczyszczonej
0,5 l wody

Przygotowanie i stosowanie

Przygotowanie roztworu jest proste. Wystarczy dobrze wymieszać wodę z sodą oczyszczoną, a następnie przelać ją do pojemnika. Rozpyl roztwór bezpośrednio na szkodniki. Musisz być dokładny w opryskiwaniu, aby uniknąć czernienia liści.

error: Treść zabezpieczona !!