Szklanki do wody, koktajli i mrożonej kawy z mlekiem

Kiedy robi się coraz cieplej, zaczynamy myśleć o chłodnych napojach. Zimowe herbaty z owocami, miodem, cynamonem i imbirem ustępują miejsca zimnym lemoniadom, koktajlom i wodzie. Można do wszystkiego używać tego samego kompletu szklanek i nie przejmować się estetyką.

Ale można też zaopatrzyć się w ładne szklanki przeznaczone do zimnych napojów, czyli pojemne i na przykład zrobione z grubszego szkła, aby za szybko się nie nagrzewały.

Kolorowe szklanki do wody z dodatkami

Wody pijemy dość dużo. Zalecają ją dietetycy i lekarze, bo odpowiednie nawodnienie organizmu jest podstawą jego właściwego funkcjonowania, zwłaszcza w ciepłe dni, ale nie tylko. Dodanie do wody plastrów cytryny, pomarańczy lub innych owoców nadaje jej lepszy smak i uatrakcyjnia wygląd. Podanie wody z dodatkami w dużych nowoczesnych szklankach może być też dekoracją stołu. Duża szklanka na wodę nie wymaga częstego uzupełniania i pomieści lód. Szklanki do wody z kolorowego szkła ożywiają nakrycie stołu. Jeśli w komplecie są różne kolory, a podajesz napoje przez cały wieczór, goście ławo rozpoznają swoje szklanki.

Bardzo duże szklanki do mlecznych koktajli

Schłodzony mleczny koktajl jest wspaniałym śniadaniem. Może też być deserem. Kompozycje owoców , jogurtu i mleka mogą być absolutnie dowolne, podobnie jak przyprawy. Potrzebna jest do tego naprawdę duża szklanka, bo nie sposób zadowolić niewielką ilością takich pyszności. Do mlecznych koktajli, podobnie jak do smoothie, dobre są szklanki o pojemności około 370 ml. Zakup kompletu takich szklanek to nie jest duży wydatek, a jeśli wybierzesz takie, które będą ci się podobały, to do przyjemności z degustacji dodasz miłe wrażenia estetyczne. Duża szklanka mlecznego koktajlu może być miłym poczęstunkiem, kiedy cię ktoś niespodziewanie odwiedzi. Napój przyrządzisz błyskawicznie. Wystarczą jakiekolwiek owoce, mogą być mrożone, jogurt lub mleko i gotowe. Atrakcyjne naczynie do zaserwowania koktajlu zrobi wrażenie na osobie, którą poczęstujesz.

Szklanki do mrożonej kawy

Mrożonej kawy latte raczej nie wyobrażasz sobie w małej filiżance, więc do tego napoju także wykorzystasz wysokie pojemne szklanki. Kawa z lodem lub lodami i dużą ilością mleka nie tylko pobudza, ale też chłodzi. Latem to idealna wersja kawy. Do tego napoju wybierz szklanki z grubego szkła, aby było można się nim długo delektować bez obawy, że się zbytnio ogrzeje.

error: Treść zabezpieczona !!