Odkryj sekret terapeutki: Jak w kilka minut poczuć się jak nowonarodzony dzięki wyjątkowej metodzie na ból szyjnego odcinka kręgosłupa.

Wielu z nas zna problemy związane z sztywnością szyi i bólem ramion.

Na szczęście, jeżeli te dolegliwości wynikają z napięć, nieodpowiedniej postawy siedzącej lub braku aktywności fizycznej, regularne ćwiczenia rozciągające mogą nie tylko przynieść ulgę, ale i zapewnić jej trwałość. Kluczem jest jednak regularność – to ona stanowi fundament sukcesu. Skuteczne techniki łagodzenia bólu szyi i ramion odkryliśmy na Facebooku.

Rozciąganie mięśnia trapezowego górnego:

Rozpocznij, kładąc prawą rękę za plecami i łapiąc ją lewą ręką. Delikatnie pociągnij dłoń w stronę lewej nogi, przechylając lewe ucho w kierunku lewego ramienia. Utrzymaj pozycję przez 20 sekund i wykonaj ćwiczenie na drugą stronę.

Ćwiczenie na uwolnienie łopatki:

Skierowane na ból boku szyi i ramion, zacznij od siedzenia na krześle, trzymając oparcie jedną ręką. Przybliż podbródek do klatki piersiowej. Obróć głowę o 45° na prawo, a potem na lewo, umieszczając drugą dłoń na głowie, by ją wspomóc, lecz bez mocnego nacisku. Ćwiczenie to wykonuj bardzo delikatnie, utrzymując pozycję z każdej strony przez 20-30 sekund, po czym zmień stronę.

Ćwiczenie na odprężenie szyi:

Połóż ręcznik pod swoją szyją, leżąc na podłodze. Pozwól, aby Twoja głowa swobodnie opadała w dół, relaksując się. Zaleca się pozostanie w tej pozycji przez mniej więcej 10 minut. W przypadku odczuwania bólu, ćwiczenie należy przerwać.

Relaksacja górnej części pleców i szyi:

Rozpocznij, siedząc wygodnie na krześle, z rękami umieszczonymi za głową. Delikatnie ciągnij głowę w dół, kierując brodę w stronę klatki piersiowej. Utrzymaj pozycję przez 30-40 sekund, a następnie powoli wróć do pozycji wyjściowej, zwalniając ręce.

Rozciąganie boku szyi:

Siedząc na matce lub krześle, połóż prawą dłoń na wierzchu głowy i delikatnie pociągnij głowę w prawo, utrzymując proste plecy i rozluźnione ramiona. Pozostaw w tej pozycji przez 30-40 sekund, potem powoli unieś głowę i powtórz ćwiczenie na drugą stronę.

Życzymy dużo zdrowia!

error: Treść zabezpieczona !!