Pielęgniarka opublikowała pewien trik: Jak pozbyć się wrastającego paznokcia bez pomocy lekarza.

Wrastający paznokieć, nie należy do przyjemnych. Każdy kto kiedykolwiek miał z tym problem wie, że jest to problem bolesny i towarzyszą mu nieprzyjemne odczucia. Powstający stan zapalny szybko podchodzi ropą. A sytuacja taka, może sprawić utrudnienie, bądź nawet uniemożliwienie chodzenia.

Zdarza się, że w trudnych przypadkach wymagana jest interwencja chirurgiczna. Jednakże jeśli chcesz zadbać o profilaktykę, bądź zauważysz pierwsze objawy, możesz sam pozbyć się problemu, stosując kilka prostych metod. Najważniejsze, to działać szybko!

Jak pozbyć się wrastającego paznokcia?

1. Zmiękcz skórę

Wymocz dokładnie stopy w ciepłej wodzie. Można do tego użyć siarczanu magnezu, bądź zwykłej wody z mydłem. Zwykle wystarczy pół godziny, kilka razy dziennie. Tym sposobem złagodzisz ból i zapobiegniesz rozwojowi infekcji, a miękka skóra ułatwi usunięcie paznokcia. Pamiętaj, aby obcinać paznokieć w linii prostej! Zapobiegnie to ponownemu wrastaniu.

2. Wacik na pomoc

Kawałek waty, dokładnie zwiń w rolkę i umieść między wrastającym paznokciem, a skórą. Po chwili, powinien nastąpić mniejszy ucisk, a paznokieć powinien delikatnie zmienić kierunek wzrostu. Dzięki temu nie będzie dodatkowo drażnił miejsca, w którym tworzy się stan zapalny i przestanie wrastać w skórę. Jeśli wykonanie zadania jest niemożliwe z powodu bólu – koniecznie udaj się do lekarza pierwszego kontaktu!

Jak łagodzić ból przy wrastającym paznokciu?

Ocet jabłkowy

Ocet zapobiega powstawaniu infekcji. Aby zmniejszyć dolegliwości bólowe, problematyczne miejsce przecieraj kilka razy dziennie wacikiem nasączonym octem jabłkowym.

Olejek eukaliptusowy

Ma działanie podobne do octu jabłkowego. Już niewielka jego ilość zmniejszy odczucia bólowe i zapobiegnie rozwojowi infekcji.

Plasterek cytryny

Działa przeciwzapalnie. Kwas zawarty w cytrynie zmniejszy powstawanie stanu zapalnego, a co za tym idzie ból się zmniejszy. Pocieraj problematyczne miejsce plasterkiem cytryny. Następnie zawiń cienkim bandażem na kilka godzin, bądź pozostaw na noc. Taki zabieg, na pewno przyniesie ulgę.

Oszczędzaj nogi!

Staraj się nosić obuwie tylko wtedy, kiedy jest to konieczne. W domu chodź boso. Również zrezygnuj z ciasnych butów i zafunduj sobie coś wygodnego na czas leczenia. Jeśli stan paznokcia zacznie się pogarszać, skonsultuj się z lekarzem. 

error: Treść zabezpieczona !!