Szybkie proste zdrowotne ćwiczenia – zmieniły moje ciało w miesiąc.

Współcześnie, bardzo modne jest dbanie o własne zdrowie, stąd też wzrasta zainteresowanie sportem i aktywnością fizyczna.

Wiele osób najczęściej decyduje o zakupie karnetów na siłownię, drogiego sprzętu do ćwiczeń w domu lub też najdroższych suplementów diety o wszechstronnym działaniu. Zdecydowanie o wiele bardziej racjonalne podejście mają osoby, które podejmują decyzję o prowadzeniu zdrowego stylu życia i utrzymaniem zbilansowanej diety. Przy tym regularnie i sumiennie wykonują ćwiczenia w domu, które nie wymagają zakupu drogich urządzeń.

To właśnie ta ostatnia grupa może liczyć na jak najlepsze efekty z podjętych działań, a jednocześnie zmian.

Wprowadzenie takiej rewolucji w swoim życiu, a przy tym zakorzenienie nowych nawyków w codziennych czynnościach sprawia, że efekty są nie tylko szybciej zauważalne, ale przede wszystkim pozostają z daną osobą najczęściej już na całe życie.

W niniejszym artykule wskazujemy zarówno najprostszą i najkrótszą drogę do zdrowego organizmu i pięknej sylwetki.

Okazuje się, że śledzenie nowości w świecie fitnessu nie jest konieczne, aby idealnie wyglądać. Rewelacyjne efekty można uzyskać dzięki systematyczności.

Wiele wskazuje na to, że wystarczy podjęcie świadomej decyzji o zmianie dotychczasowych nawyków i wyglądu swojej sylwetki. Dodatkowo wiele osób już potwierdziło, że codzienne wykonywanie raptem 5 bardzo prostych ćwiczeń pozwoli nie tylko poprawić posiadaną kondycję, ale przede wszystkim umożliwi podszlifowanie sylwetki i zgubienie kilku centymetrów.

I to przez okres krótszy niż miesiąc. Niezwykle ważne jest, aby ten pierwszy miesiąc był motywator do działań, a nie okresem po którym osiadamy na laurach. Ponizej przedstawiamy 5 ćwiczeń, które nie tylko są banalnie proste, ale przede wszystkim mają realny wpływ na zdrowie i sylwetkę.

1. Deska

Bardzo popularne ćwiczenie w świecie fitnessu, jednak rzadko wykonywane w domach samodzielnie, co jest ogromnym błędem.

Deska określana jest jako statyczne ćwiczenie, które umożliwia zbudowanie silnego ciała, niemal jak ze stali. Wzmacnia przede wszystkim brzuch i ramiona.

Wykonanie: należy oprzeć na łokciach zgiętych w kącie 90 st., co stanowi pozycje zbliżoną do pompek. Ciężar ciała przenoszony jest na łokcie, przedramiona i przednią część stóp, co sprawia, że ciało tworzy prostą linię, po zawsze od stóp kończąc na głowie.

W pozycji należy wytrzymać tak długo jak pozwala na to umysł i ciało. Należy powstrzymywać się od poruszania talią i pośladkami.

2. Pompki

Pompki to ćwiczenie, które umożliwia zaangażowanie większości mięśni w ciele człowieka. Obciążenie stanowi masa człowieka.

Wykonanie: ręce należy oprzeć na ziemi, tuż pod ramionami, a następnie wypychać ciało w górę, przy zachowaniu prostej linii od nóg po plecy. Następnie należy spokojnie obniżać swoje ciało.

3. Przysiady

Jest to ćwiczenie, które umożliwia rozbudowanie mięśnie czworogłowe, pośladki, a także łydki.

Wynokanie: do standardowego przysiadu należy rozsunąć stopy do szerokości barków lub delikatnie mogą wychodzić po za nie. Ręce należy wyciągnąć przed siebie i z głową skierowaną do przodu należy przysiąść.

Nie należy zaokrąglać pleców i powoli obniżać swoje ciało, doprowadzając do równoległego ułożenia ud do podłogi. W części powrotnej należy rozpocząć od pięt.

4. Prostowanie ręki i nogi w klęku podpartym

Z klęku podpartego należy wyciągnąć do przodu jedną rękę i do tyłu przeciwstawną nogę. Zarówno noga jak i ręka powinny być utrzymane prosto. Później należy wrócić do klęku podpartego i wykonać to na drugą stronę.

5. Unoszenie bioder do góry podczas leżenia na plecach

Ćwiczenie umożliwia wzmocnienie pleców i ścięgien stawu skokowego. Dzięki temu prostemu ćwiczeniu można wzmocnić zarówno plecy, brzuch oraz uda.

Wykonanie: należy położyć się na plecach z ugiętymi kolanami. Stopy mają być płasko ułożone na podłodze. Ramiona mają przylegać do podłoża pod kątem 45 st. Podczas unoszenie bioder należy ściskać pośladki. Ciało należy powoli obniżać.

Plan ćwiczeń:

Trening 1: powyższe ćwiczenia wykonujemy kolejno po 1 minucie, za wyjątkiem przeciwstawnym podnoszeniem ręki i nogi. Na to ćwiczenie przeznaczamy 2 minuty. Pomiędzy ćwiczeniami zalecana jest 10 sekundowa przerwa.

Trening 2: na każde ćwiczenie przeznaczamy 3 minuty, a na pompki 1 minutę.

Treningi należy wykonywać naprzemiennie, z zachowaniem przerwy w 7 dniu. 

error: Treść zabezpieczona !!