Zioła te są bardzo wyjątkowe i można je stosować przez wiele, wiele lat.

Zioła i warzywa można uprawiać we własnej kuchni. Nawet jeśli kupisz je raz, pozostaną świeże przez wiele lat.

Korzenie będą rosły, gdy rośliny zostaną włożone do wody. Po pewnym czasie z korzeni zaczną wyrastać nowe liście, których możesz używać codziennie w swojej kuchni. Oto lista z 8 łatwymi ziołami, które możesz uprawiać w swoim domu.

Szczypiorek

Szczypiorek możesz wyhodować również z cebuli. Jest on łatwy w uprawie. Wystarczy umieścić korzenie w wodzie i poczekać, aż wyrosną nowe liście. W przypadku szczypiorku ważne jest dobre oświetlenie.

Czosnek

Korzenie czosnku rosną szybko i łatwo. Wystarczy zanurzyć ząbek czosnku w odrobinie wody, aby szybko cieszyć się świeżymi pędami czosnku. Ponieważ są one delikatne w smaku, stanowią świetny dodatek do sosów i sałatek.

Kapusta pekińska

Cała kapusta nie musi być zanurzona w wodzie. Można odciąć liście i resztę główki umieścić w wodzie. W ciągu kilku tygodni z kapusty zaczną wyrastać korzenie. Roślinę można umieścić w doniczce i pozostawić, aby dojrzała do pełnego rozmiaru.

Seler

Umieść seler w ciepłej wodzie. Następnie wyjmij z niej dno. Seler potrzebuje światła, więc zapewnij mu słoneczne miejsce. Pojawią się pierwsze liście, a następnie warzywo można posadzić w gruncie.

Sałata rzymska

Połowa sałaty zacznie wypuszczać nowe liście po kilku minutach, gdy zostanie zanurzona w wodzie. Wystarczy przesadzić sałatę do ziemi.

Mięta

W szklance wody umieść łodygi zrobione z kilku gałązek mięty. Po 7 dniach pojawią się białe korzenie. Gdy korzenie urosną na tyle, że będą dobrze widoczne, miętę można przesadzić do doniczki. Mięta dobrze rozwija się na wilgotnej, porowatej glebie.

Należy pamiętać o podlewaniu mięty. Mięta potrzebuje dużo światła słonecznego i wilgoci. Mięta jest byliną, ale należy ją przesadzać co roku.

Bazylia

W szklance z wodą umieść łodygi bazylii o długości około 3-4 cm. Umieść je w słonecznym miejscu. Gdy podwoją swoją wielkość, możesz je posadzić w ziemi. Poczekaj, aż liście dojrzeją.

Kolendra

Szałwia to kolejna roślina, którą można rozmnażać przez liście. Pozwól gałązkom moczyć się w wodzie przez kilka dni, zanim zaczną kiełkować korzenie.

error: Treść zabezpieczona !!